Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos.
Latvijā

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos.

Ko dzīve dara ar mani?
Bet varbūt – ko es daru ar dzīvi?
Tik atšķirīgas var būt izjūtas, dzīvi dzīvojot…..

Un vispār cilvēciņiem ir viena liela problēma – maz domā, bet katram ir viedoklis!
Emocijas virza JEBKURU rīcību, bet jūtas ietekmē RADĪŠANU.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piektdien, 2022. gada 9. septembrī, informēja par aizvadītajās dienās saņemtajām pielāgotajām vakcīnām aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.

Pielāgotās vakcīnas.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos. Jau ziņots, ka šonedēļ, 7. un 8. septembrī, saņemtas 230 400 pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un 43 200 pielāgotās vakcīnas “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1”.

Paredzams, ka ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos pielāgotās vakcīnas būs pieejamas no 12. septembra.

Emocionālā inteliģence. Ja tā apvienota ar augstu garīgumu, tad cilvēks tiek pasargāts no pasaules ļaunuma.
Bet ja ir tikai šī inteliģence, viņš un pasaule tiek pasargāti tikai no viņa paša ļaunuma.

Pielāgotās vakcīnas paredzētas lietošanai personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19. Šīs pielāgotās vakcīnas ir oriģinālo vakcīnu “Comirnaty” (Pfizer/BioNTech) un “Spikevax” (Moderna) izmainītas versijas, kas paredzētas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu. 

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos.Vakcīnas ir pielāgotas, lai labāk atbilstu cirkulējošajiem Covid-19 paveidiem, tādējādi tiek sagaidīts, ka tās nodrošinās optimālu aizsardzību pret Covid-19 laikā, kad vīruss attīstās un pārveidojas. NVD atgādināja, ka balstvakcinācija nodrošina papildu aizsardzību pret vīrusu un līdz minimumam samazina smagas slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19 infekcijas.

ļoti saprotams /pat man pieleca/ skaidrojums, 43.minūšu garumā

Video piedalījās:

 • Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska;
 • SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs;
 • Nacionālā veselības dienesta vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala.
Kur var pieteikties?

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos. Šobrīd ir iespējams pieteikties ceturtajai vakcīnai – tā ir pielāgota vakcinēšanai pret jaunākajiem Covid-19 paveidiem. Šobrīd vakcinācija ir absolūti brīvprātīga, un to varēs veikt pie ģimenes ārstiem vai ārstniecības iestādēs, kuras šādu pakalpojumu nodrošinās. Speciālisti gan mudina izdarīt izvēli par labu pielāgotajai vakcīnai, jo tuvojas gripas sezona, un šī ir iespēja samazināt vīrusu radīto risku cilvēkam. Īpaši vakcināciju rekomendē cilvēkiem ar novājinātu imunitāti un citiem riska grupās ietilpstošajiem.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas pieteikties vakcinācijai, ir jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi vai ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetu. Tāpat kā līdz šim vakcīnas saņemšanai var pieteikties arī tīmekļa vietnē “Manavakcina.lv”.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos. Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendāciju Covid-19 rudens sezonai, sezonāla vakcinācija pret Covid-19 ir ieteicama visai sabiedrībai. Vakcinācija stingri rekomendējama:

 • veselības aprūpes personālam;
 • senioriem vecumā no 65 gadiem;
 • cilvēkiem ar hroniskām slimībām;
 • imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām;
 • ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam;
 • grūtniecēm.
NVD vērš uzmanību, ka 2022. gada rudens sezonā tiek rekomendēts:
 • veikt primāro vakcināciju, ja tā vēl nav saņemta;
 • veikt balstvakcināciju, ja pagājuši:
  • 3 mēneši pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas cilvēkiem no 65 gadu vecuma un imūnsupresētiem cilvēkiem;
  • 6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas pārējiem cilvēkiem;
  • 4–6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pārslimota Covid-19.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos. Šīs vakcīnas ir apstiprinātas lietošanai visā Eiropas Savienībā. Plānots, ka

nākamo pielāgoto vakcīnu kravu Latvijā saņems nākamajā nedēļā (12.sept-18.sept)

parādīta tabula kur, kam, kad vakcinēties
Kur, kam, kad vakcinēties

Gaigala arī sacīja, ka šajā sezonā – vismaz šobrīd – nav paredzēts veikt vakcināciju tirdzniecības centros. Atbalsts būs pieejams arī ģimenes ārstu praksēm, uz kuru pleciem vakcinācija lielā mērā nonāks.

tabuliņā parādīts par vakcinācijas devu skaitu
vakcinācijas devu skaits

Perevoščikovs atgādināja, ka vienreizēja saslimšana nenovērš iespēju saslimt atkārtoti un šobrīd šādu gadījumu ir ļoti daudz.
Tādēļ viņš iesaka izmantot iespēju un saņemt ceturto vakcīnu.

Nomirt, lai dzīvotu, nozīmē arī to, ka tā nav miršana – vārda tiešā nozīmē, tā ir tikai dvēseles caureja no tai nepiemērotas emociju barības…
Dzīvi un dzīvību klājas barot ar pašdarītu prieku, ko sauc par gandarījumu par padarīto, kam neviena uzslava no svešas mutes nestāv pat blakus.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos.Pa pandēmijas laiku daudzi pamodās no miroņa miega, bet ļoti daudzi nepamodās.
Turpināja spļaut žulti citu tā jau sadragātajās sirdīs.
Redziet, ir tāds klusais ļaunumiņš, kad cilvēks visādā ziņā saglabā savu cēlo seju, pats tam tic, bet viņa vārdi sāp, pat ja tie pauž glaimus, nav ārēji agresīvi.
Vienkārši jūti dzeloni. To nevar nejust, pat ja vārdi ir saldi.

Un to sauc vienā vārdā – par apzināšanos. Un tad vairs nedrīksti teikt – man netīšām gadījās saslimt…
Cilvēks taču visu dara tīšām. Arī nedarīšana notiek tīšām.
Jo tā ir izdevīgi. Vismaz īslaicīgi. Pagaidām… ja nav pareizās izjūtas.
Arī sajūtas mēdz melot, jāiemācās atšķirt no nepareizajām.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos. Tiem, kas pārvalda šo pasauli, ir ārkārtīgi svarīgi, lai cilvēki dzīvotu mūžīgās bailēs, būtu nelaimīgi un līdz ar to – slimi, lai nemīlētu sevi un līdz ar to ienīstu citus.
Tādu sabiedrību ir viegli vadīt tur, kur vajag.

Vispār jau ir tāda sajūta, ka ir tikai kovids, šļirces, lielā politika un karš, bet viss banāli cilvēcīgais malā nogrūzts.
It kā vairs nebūtu mīlestības, neviens neradīs bērnus un pat neies ziemsvētkos uz mežu pēc eglītes.

Papildināts:

Bez lielas drūzmēšanās un ar krietni mazāku aktivitāti nekā pirmajā vakcinācijas vilnī otrdien, 13. septembrī, Latvijā sākās vakcinācija pret Covid-19 ar pielāgotajām vakcīnu devām, kas sola sargāt arī no vīrusa omikrona varianta. Turpmāk pret kovidu iesaka vakcinēties ar vienu poti, – sezonāli, līdzīgi kā pret gripu. Vakcinācijas centros šodien ieradās arī ekonomiski aktīvi cilvēki, kuri vēlas ceļot vai vienkārši grib sevi pasargāt no smagas slimības gaitas.

“Veselības centrs 4” (VC4)vakcinē četros vakcinācijas punktos, divi no tiem atrodas lielveikalos Rīgā – “Akropolē” un “Spicē” /iepriekš melojuši, teica, ka nebūs veikalos/. Pats process ir ātrs – jāaizpilda anketa un seko pote, bet dati par saņemto vakcīnu tiek ievadīti sistēmā un fakts redzams vakcinācijas sertifikātā. Cilvēki, kuri šodien vakcinējās, sacīja, ka nevēlas slimot vēlreiz un vēlas ceļot.

Ja salīdzinām aktivitāti, tad viennozīmīgi šobrīd pieprasījums ir mazāks, protams, sekosim līdzi pieprasījumam un, ja būs nepieciešams, paplašināsim vakcinācijas punktu darba laikus,” teica “VC4” administratīvā direktore Kristīne Ozoliņa-Kaļetova.

Jaunumi /2022.g 9.sept/ par Covid-19 vakcīnām un potēšanos.

Hits: 9

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *