Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu?
Latvijā

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu?

Un atkal raksts, kas saistīts ar to ļauno Covid 19. Ko darīt, tā tagad ir aktualitāte Nr.1. Šis raksts būs tiem, kuriem nav interneta, internetbanka un viedierīces. Nepilngadīgiem, kuriem nav saprašanas, tas tāpēc, ka viņi atslēgušies no reālās pasaules un nezin kas apkārt notiek. Kur nu viņiem kāda saprašana par to sertifikatu-par to taču interneta spēlītēs nekas nav teikts – lūgums, šo rakstu nelasīt.

Un sākumā: cik Covid-19 sertifikātu var būt vienam cilvēkam?

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu? Vienlaikus vienam cilvēkam var būt gan Covid-19 pārslimošanas, gan vakcinācijas sertifikāts, gan arī nopirkts sertifikāts.

Covid-19 pārslimošanas sertifikāts būs izveidojams un tiks atzīts par derīgu, ja pēc pozitīva testa (Koronovīrusa 2019-nCov RNS) rezultāta ir pagājušas vismaz 11 dienas. Šāds sertifikāts būs derīgs 180 dienas pēc testa veikšanas.

Ejam tālāk, pēc pirmās potes būs pieejams tikai pirmreizējās vakcinācijas sertifikāts, izņemot “Janssen” vakcīnas vienu poti, jo pēc tās būs pieejams pilnībā derīgs vakcinācijas sertifikāts, jau pēc 15 dienām.

Savukārt pēc otrās potes saņemšanas būs pieejams vakcinācijas sertifikāts, kas tiks atzīts par derīgu izmantošanai Latvijas teritorijā un ieceļošanai tikai tādā gadījumā, ja pēc “Comirnaty” (“Pfizer-BioNTech”), “Spikevax” (“Moderna”), “Vaxzevria” (“AstraZeneca”) otrās potes saņemšanas ir pagājušas vismaz 15 dienas.

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš Latvijā nav noteikts.

Kas uzskatāma par pilnībā vakcinētu personu

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu? Pilnībā pret Covid-19 vakcinēta ir persona:

  • kurai ir ievadīts pilnam vakcinācijas kursam ar konkrēto vakcīnu atbilstošs vakcīnu devu skaits un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas;
  • kurai ir ievadītas vakcīnu jauktas devas (atbilstoši Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē publicētajai Covid-19 vakcinācijas rokasgrāmatai) un kopš vakcinācijas kursa pabeigšanas ir pagājušas 14 dienas;
  • kurai ar RNS testu ir iepriekš apstiprināta inficēšanās ar Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas, kopš ievadīta viena vakcīnas deva.

Lai persona Latvijā tiktu atzīta par vakcinētu, tai jāsaņem Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrēta vai Pasaules Veselības organizācijas atzīta vakcīna.

Pilnībā vakcinētas personas definīcija ir pieejama MK noteikumu Nr. 662 2.16. apakšpunktā.

2021. gada 1. jūnijā Latvijas Republikā darbību uzsāka digitālā Covid-19 sertifikāta tīmekļvietne www.covid19sertifikats.lv. Tā nodrošina iedzīvotājiem piekļuvi saviem digitālajiem Covid-19 sertifikātiem, kā arī nodrošina iespēju verificēt jeb pārbaudīt uzrādīto digitālo Covid-19 sertifikātu QR kodus.

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu? “Esmu vakcinējusies pret Covid-19, bet, lai tiktu veikalā (man vajadzīgā), man prasa uzrādīt speciālu kodu viedtelefonā, kura man nav. Internetu un internetbanku nelietoju un ar datoru arī nemāku un negribu apieties! Man bija papīra izziņa no ģimenes ārsta par vakcināciju, bet to nepieņēma. Kā lai tieku tirdzniecības centrā?”

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī ir pārslimojusi Covid-19. Šobrīd ir pieejami šādi digitālie sertifikāti:

  • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19.
  • Sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem. 
  • Sertifikāts par Covid-19 pārslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir pārslimojis Covid-19. 

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē – ja persona nevar saņemt digitālo Covid-19 sertifikātu elektroniski, to var pieprasīt arī papīra formā.

Tiem iedzīvotājiem, kuri nelieto internetu vai nevar pieslēgties vietnei www.covid19sertifikats.lv ar internetbanku vai citu piekļuves līdzekli, pēc saviem digitālajiem Covid-19 sertifikātiem ir iespēja doties klātienē Rīgas pašvaldības centros, citu lielo pilsētu informācijas centros, Valsts vienotajos klientu apkalpošanas centros, kā arī ārstniecības iestādē, kurā veikta vakcinācija vai Covid-19 tests.

Taču NVD iesaka – lai Covid-19 pandēmijas apstākļos nenoslogotu ārstniecības ie­stādes, primāri tomēr vērsties kādā no klientu apkalpošanas centriem. Ja tādas iespējas nav, tad konkrētajā ārstniecības iestādē.

Galvenais ir – QR kods!!!

QR kods
QR

Ja senioriem ģimenes ārsts izsniedzis kādu izdruku par vakcināciju, jāraugās, ko tā satur. Sertifikātā noteikti būs QR kods. Ja QR koda nav, tad, visticamāk, izsniegtais dokuments nav sertifikāts, bet kāda izziņa vai izraksts.

Pārslimošanas sertifikāts

Noteikumu 221. punkts paredz, ka sertifikātu par pārslimošanas faktu izsniedz, ja persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju un kopš pirmā pozitīvā RNS testa parauga ņemšanas datuma (vienas saslimšanas epizodes ietvaros) ir pagājušas 11 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienu.

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu?Ņemot vērā šobrīd pieejamo pētījumu rezultātus, kurus ir apkopojuši Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti, aizsardzība pret Covid-19 personai pēc inficēšanās saglabājas 5—7 mēnešus, tādēļ tiek rekomendēts pieņemt, ka aizsardzība saglabājas vidēji 6 mēnešus jeb 180 dienu.

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu?Gan elektroniskā, gan papīra formā Covid-19 sertifikātam jāsatur QR kods. Iespējams, konkrētajā gadījumā ģimenes ārsts bija izsniedzis nevis sertifikātu, bet kādu izrakstu vai izziņu par pacientes vakcināciju. Taču, lai apmeklētu pasākumus un iestādes, kur nepieciešams apliecināt vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīva testa faktu, jāuzrāda tieši unikālais QR kods, kas satur informāciju par konkrēto personu. Šis risinājums ir drošs, autentisks un tūlītēji pārbaudāms, to skenējot, līdz ar to iespējams izvairīties no viltojumiem.

ES Digitālais Covid-19 sertifikāts
sertifikāts PDF formātā

Lai pārliecinātos, ka tuvumā esošajā vai ērtāk pieejamajā klientu apkalpošanas centrā tiešām varēs saņemt savu digitālo sertifikātu drukātā formā, ieteicams iepriekš zvanīt pa tālruni 8989 vai lūgt kādam ģimenes loceklim vai tuviniekam apskatīt informāciju NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā Digitālais Covid-19 sertifikāts.

Kad tas izdarīts, jāsazinās arī ar izvēlēto iestādi, lai noskaidrotu pieņemšanas kārtību Covid-19 apstākļos. Iespējams, būs iepriekš jāpierak­stās uz konkrētu pieņemšanas laiku.

Iegaumē!

Dodoties pēc Covid-19 sertifikāta, obligāti jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un jābūt gatavam aizpildīt noteiktu veidlapu, tātad brilles.

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu? Nedrīkst izdrukāto sertifikātu saburzīt, vai pārlocīt QR kodu, tad to būs grūti nolasīt.

Iespējama Covid vakcinācijas sertifikāta izdruka zem aizsarg lamināta

Piedāvājam izgatavot vakcinācijas sertifikātu kredītkartes izmērā uz plastikāta kartes ar augstas kvalitātes druku zem aizsarg lamināta.

💡TAS NODROŠINA: Ilgnoturību; Ērtu pārnēsāšanu makā; Ļoti labu koda skanēšanu; Iespēju apmeklēt dažādus pasākumus un ceļot.——————-

⚙IZGATAVOŠANAS PROCESS:1) Noformējiet pieteikuma formu un pievienojiet sertifikāta versiju – https://fdscards.lv/en/covid-sert…

2) Mēs pārnesam visus datus uz plastikāta kartiņas dizaina.

3) 1-5 dienu laikā veicam kartiņas izgatavošanu.——————-

💰 IZMAKSAS – 5€/gab.——————Mēs neizsniedzam covid sertifikātus! Piedāvājam izdrukāt Jūsu esošā sertifikāta kopiju uz plastikāta pamatnes. Jūsu dati pie mums netiek uzglabāti, tie netiek nodoti trešajai personai un tiek ievēroti visi datu drošibas noteikumi (GDPR).

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu, ja lieto podziņtelefonu?

Hits: 14

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *