Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss.
Latvijā

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss.

Rīgas lidosta, nu jau, pazīstama aina – 1.45 naktī. Stāv bars cilvēku, takša neviena. Bet tad no tumsas iznirst vīrs trenuškās un garā fufaikā un piedāvā aizvest līdz centram “za 65 jevro, jesļi naļičkoi – 40”. Welcome to Latvia, biedri!

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss.“Kopš tiesa atņēma “monopoltiesības” “AirBaltic” zaļajiem taksīšiem, tā tur uzreiz parādījās tas urlu kantoris. Drausmīgs kauns – līdz ko ierodies Latvijā , tevi uzreiz …

Tad tagad, starp lidostu un Rīgu, kursēs nakts autobuss – pārbaudes režīmā!

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss. Pēc neskaitāmām sūdzībām, par tūristu grūtībām naktī, no lidostas nokļūt Rīgas centrā, Rīgas domes vadība nolēma veikt eksperimentu – naktī plānots palaist 22. autobusu starp pilsētas centru un lidostu. Un tiks pārbaudīts vai ir pieprasījums pēc nakts autobusa testa režīmā Un ja būs, tāda vajadzība, tad varbūt pašvaldība lems šādu transportu atstāt uz pastāvīgu laiku.

Ar autobusa nr. 22 kustības sarakstu iespējams iepazīties mājaslapā:  www.rigassatiksme.lv

Janvārī!!! varētu sākties eksperiments 22. autobusa kursēšanai starp lidostu un Rīgas centru. Personām, ar ierobežotām pārvietošanās spējām, no Rīgas centra uz lidostu un atpakaļ, arī ir iespējams nokļūt ar pilsētas autobusu nr. 22, kas ir aprīkots ar zemo grīdu, un tajā ir ērti iekļūt un izkļūt arī ratiņkrēslā.

dzeltens piepilsētas autobuss
autobuss
Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss.
Tādi izmēģinājumi, jau ir bijuši vairākas reizes un, visi izmēģinājumi, līdz šim, likvidēti.

Un tā, 2014. gada 1. novembrī, tika atklāts, kā 222. mikroautobusu maršruts.
No 2018. gada 7. maija atklāja 322. ekspresbusu maršrutu, kurā nedarbojās Rīgas domes piešķirtās atlaides.Pēc Lidostas “Rīga” iniciatīvas, sākot ar nakti no 2019.gada 14. septembra uz 15. septembri, 322. ekspresbuss uz Lidostu „Rīga” sāka kursēt arī naktīs.

Dotajā mikroautobusu maršrutā kopumā bija 39 pieturas. Virzienā Centrālā stacija — Lidosta Rīga bija 23 pieturas, bet virzienā Lidosta Rīga — Centrālā stacija bija 16 pieturas. Šīs izmaiņas bija spēkā tikai dažas dienas, jo 18.septembrī Lidosta “Rīga” nolēma, ka 322.ekspresbuss turpmāk nakts periodā vairs nekursēs.

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss.

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss. Rīgas satiksme šobrīd veic iespējamo izmaksu aprēķinu. Tas ir mēģinājums saglabāt pirmo iespaidu par valsti ārzemniekiem, kas ierodas pēc pusnakts. Tā kā darba dienās pēdējais reiss uz Rīgas centru attiet 10 minūtes pēc pusnakts un brīvdienās 10 minūtes pirms pusnakts, ārzemnieki var braukt tikai ar taksometru. Šāda brauciena izmaksas ir aptuveni 20 eiro. Ja viņus “noķer” taksisti, kuriem nav licences, darbam lidostā, brauciens var izmaksāt līdz pat 65 eiro, ja maksā ar karti. /”Tā ir laupīšana!”/

dzeltens vieglais-Taxi
taxi
Tāpēc vietējie iedzīvotāji parasti paļaujas uz draugu palīdzību!

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss. Kad tu esi ielidojis, tevi savāc radinieks, kaimiņš vai paziņa, kurš ir nolīgts jau iepriekš, pirms atlidošanas.

Uzsākot nakts autobusu izmēģinājumu, Rīgas dome varēs saprast, vai šajā maršrutā ir pasažieru plūsma naktī. Un tad, attiecīgi, lūgt Satiksmes ministrijai pieslēgties finansējumam. Lai gan runa ir par valsts tēlu, ministrija vēl nav devusi naudu nakts autobusam.

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss. Lai eksperimenta laikā nakts autobusi būtu piepildīti ar pasažieriem, lai nebūtu sarūgtinājuma: “redz, šie nakts autobusi nevienam nav vajadzīgi”, pasažieriem šie nakts autobusi vispār ir jāpamana! Tāpēc “Rīgas satiksme” vēlas, lai 22. maršruta autobuss brauktu tieši uz lidostu, kur šobrīd atļauts apstāties tikai starptautiskajiem autobusiem. Šobrīd 22. autobusa pietura atrodas tālāk no stāvvietas.

Lidostā teikts, ka 22. autobusa pieturu var mainīt tuvāk atiešanas zonai. Tikai, lai to prasa “Rīgas satiksmei”. Un tas, ka sabiedriskais transports uz centru ir vajadzīgs naktī, par ko liecina pat licencētu taksometru trūkums – tie tiek ātri izķerti.

Ērts lidostas transfers /Protams, ir tāda iespēja …bet/
Booking Airport Taxi

Lidostas taksometra rezervēšana

Apstiprinājums ir tūlītējs. Ja jūsu plāni mainās, jūs varat atcelt taksometru bez maksas līdz 24 stundām pirms ieplānotā sagaidīšanas laika.

Booking Airport Taxi

Jūsu autovadītāja satikšana

Autovadītājs ar jums satiksies ielidošanas zonā un aizvedīs jūs līdz transportlīdzeklim. Autovadītājs arī sekos līdzi jūsu reisam un jūs sagaidīs arī tad, ja reiss kavēsies.

Booking Airport Taxi

Nokļūšana jūsu galamērķī

Nokļūstiet galamērķī ātri un droši – nekādas taksometra gaidīšanas vai sekošanas līdzi sabiedriskā transporta grafikam!

Sekošana līdzi reisam.

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss. Jūsu autovadītājs seko līdzi jūsu reisam – ja tas kavēsies, viņš jūs sagaidīs!

… bet ir problēma, un tā, ļoti, saasināsies no 1.janvāra! Tad spēkā stāsies prasība, ka taksometram, kuram atļauts darboties lidostā, jābūt ne vecākām par pieciem gadiem.

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss. Licences izsniedzējs ir vairākkārt lūdzis Satiksmes ministrijai atcelt, šo regulu. Taču, līdz šim, tas nav noticis. Kā rezultātā no 109 taksometriem paliks tikai – 38. Savukārt vienas stundas laikā, kad pienāk lielākais lidmašīnu reisu skaits, vajag vismaz 70 taksometrus. Tā ir aprēķinājusi lidosta. Tas nav nevienam noslēpums, ka lidostā aktīvi darbojas nelicencēti taksometru vadītāji, kas ātri pārķer klientus. Un pieprasa neloģisku cenu par pakalpojumu. Un visi, mēs, esam spiesti to maksāt!

Pagaidām nav īsti skaidrs, cik ilgi eksperiments varētu ilgt. 

Starp lidostu un Rīgu kursēs nakts autobuss.

Hits: 3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *