PAR SAIMNIEC. LIETĀM

PAR SAIMNIEC. LIETĀMPagarinu LED spuldžu kalpošanas laiku un padaru tās spilgtākas.

Mūsdienās maz cilvēku izmanto kvēlspuldzes, tās ātri izdeg un, galvenais, patērē daudz enerģijas. Tās nomainot ar LED, kas kalpo daudz ilgāk, un apmēram 13 vatu spuldzes spīdumu var pielīdzināt 100 vatu kvēlspuldzei. Tiek panākts labs elektroenerģijas ietaupījums. Bet dzīvē viss nav tik vienkārši. Un LED spuldzes dažos gadījumos izdeg vēl ātrāk par vecajām kvēlspuldzēm, pēc manas pieredzes tas ir noticis vairāk nekā vienu reizi.

Šajā rakstā es jums parādīšu, kā palielināt LED spuldzes kalpošanas laiku bez lodāmura, turklāt tās spīdēs vēl spožāk.

Pirmkārt, noskaidrosim, kāpēc enerģijas taupīšanas spuldzes ātrāk iziet no ierindas.Nekalpo norādītās 30 000 stundas.

Šādu spuldžu iekšpusē uz alumīnija radiatora ir uzstādītas LED diodes. Labākai dzesēšanai, alumīnijs ir arī uz spuldzes kātiņa. Bet … tā kā katrs ražotājs cenšas, tik kompaktā korpusā, ievietot jaudīgākas gaismas diodes, lai būtu gaišāks un varētu dārgāk pārdot. Tad iznāk ka nepietiekamas dzesēšanas dēļ tās pārkarst.

Rezultātā izdeg kāda no diodēm. To var pārlodēt, nomainot ar citu vai arī diodes vietu pārlodēt pari pa tiešo, lai nebūtu ķēdes pārrāvums. Taču ja spuldze jau ir vairākas reizes pārkarsusi tad izdegs atkal cita diode. Šajā gadījumā jūs varat atrisināt problēmu vieglāk, nav nepieciešams lodāmurs ar zināšanām par radiotehniku.

Ideja ir sekojoša, ka jāatbrīvo spuldze no matētās kolbas, kura parasti turas uz germētiķi. Citai spuldzei to izdarīt ir samērā vienkārši. Bet ar citu ir ilgi jāpalaužas.

video

Var iezāģēt vai iefleksēt, lai varētu vieglāk atlauzt.

PAR SAIMNIEC. LIETĀM

Bez gaismas izkliedētāja spuldze spīdēs daudzreiz gaišāk un labāk dzesēsies.

PAR SAIMNIEC. LIETĀM

Jūs teiksit – nav estētiskais. Jā nav smuki, bet toties ilgāk kalpos. Un naudas ziņā arī. LED spuldzes ir dārgas, vismaz priekš manīm, lai varētu atļauties nopirkt tik bieži cik kvēlspuldzes.

Ir cilvēki kas ir veikuši eksperimentus ar LED spuldzēm. Salīdzinot gaismas intensitāti ar plafonu un bez tā. Protams dažādām spuldzēm dažādi plafonu biezumi un dažāds gaismas gaismas caurspīdīgums.

PAR SAIMNIEC. LIETĀM

Apgaismojums bez plafona palielinās par 80-115%.

Daudzi no tiem, kas augu (marihuānas) audzēšanai izmanto parastās LED lampas, noņem vāciņus un rīkojas pareizi: par to pašu naudu augi iegūst divreiz vairāk gaismas.

Vēl viens variants – labākai dzesēšanai :

Elementārs veids kā nodrošināt ventilāciju, izveidojot caurumus lampas pārsegā. Atcerieties, ka telpās ar augstu mitruma līmeni (piemēram, vannas istabās) šīs lampas vairs nedrīkst izmantot.

saurjam caurumus lampā
saurbjam caurumus
lampa ar saurbtiem dzesēšanas caurumiem
lampa ar dzesēšanas caurumiem

Urbjot lampas apakšējo daļu ir ļoti jāuzmanās lai neaizskartu radio detaļas kas ir iekšpusē.

PAR SAIMNIEC. LIETĀM

PAR SAIMNIEC. LIETĀMKo nedarīt / darīt pie bankomātā.

Katrs no mums ir darbojies ar bankomāta plastikāta karti. Jaunieši, pateicoties NFC funkcijai tālrunī, pat neizņem bankas karti no kabatas. Bet daudzi, diemžēl, izdara kļūdas darbojoties ar bankomātu. Apskatīsim 5-cas aktuālākās, manā skatījumā.

PIN kodu nevar ievadīt daudzas reizes, ja jūs to esat aizmirsis

Gadās, ka esmu aizmirsis kodu un viss. Stress darbā, bija kautiņš ar kādu vai galva vispār nedarbojas (pohas). Daži krīt panikā, ievadot visus numurus pēc kārtas, it īpaši, ja ir rinda. Pārvietojieties prom no bankomāta, dziļi ieelpojiet un mēģiniet vēlreiz atcerēties kodu. Ja 3 reizes nepareizi ievadīts PIN kods, karte tiek bloķēta uz dienu. Tad būs jāzvana uz banku un jālūdz atbloķēt. Pie atbloķēšanas prasīs slepeno paroli.

Bankomātā nedrīkt ņemt kāda cita aizmirstu karti

Ja bankomātā atrodat kādu aizmirstu karti, neaiztieciet to. Krāpnieku shēma ir zināma jau ilgu laiku, bet daži joprojām par to nezina. Tiklīdz jūs paņemat kāda cita karti, tās īpašnieks nekavējoties vērsīsies pie jums. Viņš teiks, ka viņa kartē bija daudz naudas, un jūs to noņēmāt. Negaidīti liecinieki “apliecinās” to. Tādā veidā, apsūdzot jūs zagšanā, un viņi centīsies no jums iegūt nepieciešamo naudas daudzumu. Lūk tā tas reizēm notiek.

Neļaujiet, nākamajiem rindā, stāvēt pārāk tuvu

Kas zina, kāds cilvēks ir aiz jums. Pienācīgs cilvēka izskats vēl neko nenozīmē. Ikviens var noskatītt jūsu PIN kodu. Palūdziet pieklājīgi attālināties. Viņi sapratīs.

Nedrīkst ievietot karti, ja tur vēl nav pabeigta darbība

Pirms kartes ievietošanas tajā, vislabāk nospiediet pogu “Atcelt” uz bankomāta tastatūras. Un tikai tad ievietojiet karti. Pretējā gadījumā blēži var papildināt savu tālruni, viņiem ir nepieciešams tikai lai jūs ievadat savu PIN kodu.

Nevajag atteikties ka izdrukā čeku

Pat vislabākajiem automātiem dažreiz gadās ka kautkas neizdodas. Pēc operācijas labāk ņemt čeku no bankomāta. Lai problēmas gadījumā jums būtu pierādījumi.

Esiet piesardzīgi bankomātos un nepieļaujiet šādas un līdzīgas kļūdas!

PAR SAIMNIEC. LIETĀM

PAR SAIMNIEC. LIETĀMKabatas zagļi un zagšanas metodes…

Viņi, kabatas zagļi, vislabāk un drošāk jūtas vietās, kur ir daudz ļaužu, piemēram, transportā, tirgū un veikalos. Tūristus apzog pie iecienītiem vēstures objektiem, piemēram, tūrists fotografē vai filmē un tikmēr viss notiek. Ierasta prakse un izpildījums, ka kabatas zagļi vienatnē “nestrādā”.

Viens novērš uzmanību un otrs zog.

Atceries, ka daudziem no viņiem rokās būs sainis, apģērba gabals vai kāds cits, uzmanības novēršanai, derīgs priekšmets. Pat sarullēta avīze ir zaglim labs rekvizīts. Nav izņēmums puķu pušķis. Turies tālāk no jocīgiem un uzmācīgiem svešiniekiem, kas sarunas laikā, Jums nejauši pieskaras vai palīdz notīrīt, it kā kādu netīrumu uz Jūsu apģērba. Ja tevi nejauši pagrūda, uzmanies, zagļiem tas ir iecienīts zagšanas variants. Par pludmali pat nerunāšu! Var apbrīnot lētticīgos līdzpilsoņus, kas zaglim savu maku gandrīz atdod. ATCERIES, viens zog, otrs novērš uzmanību!

Uzmanies no zagļiem sabiedriskajā transportā.

Parasti apzagšana notiek pārpildītā transportā. Uzmanies no pārāk cieši sekojošas personas iekāpjot un izkāpjot no transporta. Centies nestāvēt sabiedriskajā transportā cieši iekļauts nepazīstamu un šaubīgu personu lokā. Nesteidzies palīdzēt, ja pēkšņi kāds ir izbēris sīknaudu vai citas mantas, zaglis var: “DARBOTIES”, CIEŠI TEV BLAKUS!

Par iereibušiem nemaz nerunāšu, tas ir viegls mērķis zagļiem un pilnīgi cits stāsts, jo šeit tiek pielietotas citādas metodes, kas var robežoties ar atklātu laupīšanu.

Galvenās zagļu iemīļotās zagšanas metodes.

PAR SAIMNIEC. LIETĀMNeaiztaisīta soma vai plastmasas maisiņš

Piekļūt pie neaiztaisītas somas (nav aizvilkts slēdzējs utt) vai plastikāta maisiņa satura ir viegli, maldinoši domāt, ja jau es nesu un turu somu rokās tā ir drošībā. Atceries, ka ar lipekli aiztaisīta soma ir pakļauta tādam pašam riskam, kā neaiztaisīta. Atceries, ka tik iecienītās jauniešu mugursomas ir viegls ieguvums zaglim. Pārāk viegls!  Mugursomu sabiedriskajā transportā nekad neturi aiz muguras, pārvieto to sev priekšā uz pleca un piespied ar roku pie ķermeņa.

Tas pats attiecas uz rindām un citām sabiedriskām ļaužu pilnām vietām. Maciņus turiet dziļāk somā, vai somas kabatiņā, kas ir tava ķermeņa pusē un ja iespējams kontaktā ar tavu ķermeni. Lielās somas nenovieto uz grīdas un neturi tur naudu un vērtīgas mantas. Kamēr būsi aizņemts ar ko citu, soma iespējams pazudīs.

PAR SAIMNIEC. LIETĀMBikšu aizmugurējā kabata (vīriešu)

Zagļu žargonā šī kabata saucas “svešā”:  ļoti viegli zaglim ir izvilkt naudu vai maciņu no šīs nekontrolējamās vietas. Vasaras laikā, ja nav citu vietu, kur glabāt maku un naudu, vislabāk savu īpašumu nosargāsi bikšu sānu vai priekš-kabatā. Nav par ļaunu ar aiztaisāmu slēdzēju.

PAR SAIMNIEC. LIETĀMMobilais telefons ( uz kakla aukliņā)

Nogriezt aukliņu un nozagt telefonu zaglim ir vienkārši. Vēl jo vairāk pūlī! Atceries, ka mobilais telefons tiek uzreiz “pāršūts” un realizēts. Nekāda telefona bloķēšana no operatora puses vai telefona vietas izskaitļošana nelīdzēs.

PAR SAIMNIEC. LIETĀMMašīnas labais priekšējais sēdeklis

Bieži auto vadītāji liek rokas somas un makus uz labā priekšējā sēdekļa un nenobloķē durvis. Tādu pievilcīgu ķērienu zaglis garām nelaidīs. Benzīntankā, kad uzpildi degvielu vai attaisot bagāžnieka vāku, jo neredzi, kas notiek auto priekšpusē. Mainot riepu, ko var gadīties ir pārdūris zaglis. Pie luksofora vai rindā pēc picas, vai ar sarunu, TEVI, aizņem nepazīstams cilvēks, otrs var veikt zādzību. Labāk, automobilī,  mantas novietot neredzamās vietās, ja aizej uz ilgāku laiku, vērtīgas mantas atstāt ir vieglprātība. Braucot ar auto, turi visas durvis aizslēgtas, jo pie luksofora, kad esi apstājies- zaglis var atraut durvis un vērtīgākos priekšmetus nozagt.

Vai kas ļaunāk! Pašu “izvilkt” no mašīnas un aizbraukt ar Tavu auto.

PAR SAIMNIEC. LIETĀMBagātnieka sindroms (izrādīšanās).

Nekad neplāties pie bankomāta vai veikalā ar maku, kas pilns ar naudu! Atceries, ka šādās vietās zagļi var uzturēties un noteikti ievēros, kur Tu maku ieliec, un gaidīs izdevīgu zagšanas momentu.Ja esi lielas naudas laimīgais īpašnieks, to neturi viena vietā – makā. Ieliec to dažādās iekšējās kabatās, konvertos vai kā citādi. Un visu laiku netausti slēptās kabatas saturu, no malas tas ir uzkrītoši redzams.

Sargā sevi un Dievs Tevi sargās!

PAR SAIMNIEC. LIETĀM

Hits: 32