Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija
pasaulē

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrijaEsmu sameklējis astoņus variantus brīnišķīgai nākotnei!

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija

Mobilo sakaru nozare kopumā un it īpaši viedtālruņu tirgus nepārtraukti virzās uz priekšu, katru gadu lietotājiem nodrošinot jaunas patiešām interesantas tehnoloģijas. Ar pašreizējo attīstības tempu šajā jomā nav iespējams viennozīmīgi pateikt, kāds būs tirgus pēc 5 gadiem, taču mēs varam droši noteikt vairākas tendences. Šajā rakstā ir ietvertas tikai tās tehnoloģijas, kas pašlaik ir pieejamas masu tirgus viedtālruņos.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 1. EKRĀNI KĻŪS ENERGO EKONOMISKĀKI, BET NE SLIKTĀKI
uuz1.gif

2020. gadā parādījās augsta ekrāna atjaunošanās biežuma intensitātes tendence: vispirms displeji tika “iemācīti” darboties ar 90 Hz frekvenci (papildus standarta 60 Hz), un pēc tam tie atkal tika uzlaboti – tagad lielākajai daļai flagmaņu ir šis skaitlis ir 120 Hz, tas ir, displeji var atjaunināt attēlu līdz pat 120 reizēm sekundē.

Bet augstajai frekvencei ir ievērojams trūkums – tas patērē daudz enerģijas, tāpēc akumulators tiek izlādēts daudz ātrāk. Šajā sakarā daudzi lietotāji pat atsakās no šīs tehnoloģijas, manuāli to izslēdzot iestatījumos. Tomēr tirgū jau ir risinājums, kas ļauj vienlaikus izmantot augstu frekvenci un ietaupīt akumulatoru – adaptīvais režīms Samsung Galaxy S21 sērijā.

Tas maina Hz skaitu atkarībā no skatāmā satura. Ja ekrānā ir nekustīgs attēls, viedtālrunis aktivizē minimālo frekvenci (pat zemāku par standarta 60 Hz), bet ar dinamisku attēla saturu (piemēram, spēles laikā vai šķirstot lapuses pārlūkprogrammā) tiek ieslēgta paaugstināta frekvence . Galaxy S21 un S21 + adaptīvais režīms ir regulējams no 48 līdz 120 Hz, savukārt Galaxy S21 Ultra – no 10 līdz 120 Hz. Šī pieeja ļauj iegūt maksimālu dinamiskā satura plūstamību un ietaupīt enerģiju, kad attēls ekrānā tiek reti atjaunināts.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 2.NEVAJADZĒS MEKLĒT UN TĒMĒT UZ PIRKSTA SKENERI
uuz2.gif

Daudziem lietotājiem patika parasto pirkstu skeneru atteikšanās (aizmugurējā panelī vai pogā “Mājās”) par labu apakšekrāna skeneriem: tie strādā ātri, neaizņem vietu, neliek pārtvert viedtālruni, lai atbloķētu .

Bet šī risinājuma problēma ir tā, ka apakšekrāna sensora laukums ir ārkārtīgi mazs – jums burtiski ir jātiecas uz skeneri, jo pat dažu milimetru novirze var traucēt lietotāju atpazīšanu. Tomēr mūsdienu viedtālruņiem šī problēma nav raksturīga: 2021. gada sākumā Qualcomm izlaida otrās paaudzes pirkstu nospiedumu sensoru, kas ir pieaudzis par 77%.

Jaunais sensors ir par aptuveni 50% ātrāks un joprojām ir balstīts uz ultraskaņas tehnoloģiju, pateicoties kurai tas atpazīst pat mitrus pirkstu nospiedumus.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 3. “PORTRETI” KĻŪS KVALITATĪVĀKI – KAMERAS DARBOSIES NE TIKAI AR ALGORITMIEM
uuz3.gif

Miniatūru viedtālruņu kameru moduļiem portreta režīms ir visgrūtākais – sākotnēji tas bija iespējams tikai pateicoties viedajiem algoritmiem, kas veic vissarežģītākās darbības, lai noteiktu priekšplānā esošā objekta robežas.

Šis princips veidot attēlus ar boke efektu daudzos viedtālruņos darbojas arī tagad – to nevar saukt par sliktu, taču dažreiz gudri algoritmi nespēj tikt galā ar fona atdalīšanu no īpaši sarežģītiem objektiem, piemēram, nesakārtotiem matiem.

Ražotāji jau ir sākuši ķerties pie papildu kameru izmantošanas, lai noteiktu objektu robežas, un mēs nerunājam par 2–5 megapikseļu „dziļuma sensoriem”, bet gan par specializētiem sensoriem, kas veido 3D attēlu karti. Šīs kameras burtiski skenē telpu un saņem precīzu informāciju par priekšplānā esošajiem objektiem, ko viedtālrunis pēc tam izmanto, lai kvalitatīvi izpludinātu fonu. Šī risinājuma papildu priekšrocība ir tā, ka tas darbojas vienlīdz labi visos apgaismojuma apstākļos.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 4. JEBKURŠ VIEDTĀLRUNIS ATBALSTĪS PROFESIONĀLOS STILUSUS
uuz4.gif

Viedtālruņi atbalstīs profesionālos irbuļus, kas atpazīs slīpumu un spiedienu, tie vienmēr izceļas atsevišķā mobilo ierīču kategorijā. Tagad lielai daļai modeļu šāda priekšrocība ir liegta.

Tomēr nākotnē viss mainīsies, un soļi uz to jau ir redzami: Samsung Galaxy S21 Ultra tagad atbalsta profesionālu irbuli, lai gan pati elektroniskā pildspalva nav iekļauta viedtālrunī – lietotājiem ir izvēle, vai maksāt papildus par papildu sīkrīku vai ietaupiet naudu, ja viņiem tas nav vajadzīgs … Šis viedtālrunis spēj strādāt ar profesionālu irbuli, pateicoties displejā iebūvētajam papildu Wacom panelim.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 5. KAMERAS KĻŪS UNIVERSĀLAS – NEBŪS PAPILDU KAMERAS UN SENSORI
uuz5.gif

Ražotāji jau sen ir izspieduši maksimumu viedtālruņu kamerās: piemēram, iepriekš telefoto moduļu vietā viņi izmantoja digitālo tālummaiņu, un tagad viņi ir izmantojuši hibrīda variācijas, kas apvieno optisko aproksimāciju un viedos algoritmus.

Kad parādījās makrofotografēšanas tendence, ražotāji nevarēja izkļūt ar II tehnoloģiju palīdzību: šim režīmam viņi sāka pielietot papildu moduli, kas zemas izšķirtspējas vai autofokusa trūkuma dēļ bieži parāda viduvējus rezultātus, tāpēc ka nav autofokus. Tomēr laika gaitā risinājums tika atrasts arī šeit.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 6. “NAKTS REŽĪMS” STRĀDĀS ARĪ AR VIDEO
uuz7.gif

Agrāk galvenais mobilās fotogrāfijas attīstībā bija viedā nakts režīma parādīšanās, it kā tumšās bildes pārvērstu dienas laikā, izmantojot ilgu ekspozīciju un viedos algoritmus.

Nākotnē jauns solis šajā jomā noteikti būs līdzīgs nakts režīms, bet videoklipiem, kas ievērojami izcels katru kadru – viena no šīs tehnoloģijas ieviešanām parādījās 2021. gada sākumā. Nakts video režīms noteikti izmantos daudz resursu, un tāpēc to var izmantot tikai viedtālruņi ar uzlabotiem mikroshēmojumiem – visticamāk, balstīti uz 5 nanometru procesa tehnoloģijām, kam raksturīga augsta veiktspēja un energoefektivitāte.

Labā ziņa ir tā, ka šādi mikroshēmojumi jau ir tirgū un tiek plaši izmantoti – piemēram, Samsung Exynos 2100, kas debitēja flagmaņa Galaxy S21 sērijā.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 7.VIEDTĀLRUŅI PALĪDZĒS RŪPĪGI SEKOT JŪSU VESELĪBAI
uuz6.gif

Pandēmija, kas parādījās 2020. gadā, ir ievērojami mainījusi daudzas jomas, kas ietekmēja tehnoloģiju attīstības virzienu un lietotāju vajadzības. Šajā sakarā viens no lolotajiem jauninājumiem būs viedtālruņu aprīkošana ar sirdsdarbības sensoru. Mobilo sakaru tirgū tas vairs nav jaunums, jo tas tika izmantots jau iepriekš (piemēram, flagmaņos Galaxy S4-S10), taču nākotnē sirdsdarbības sensoru var kombinēt ar pirkstu nospiedumu skeneri. Šāds ērts un kompakts risinājums jau arī ir tirgū.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija 8. RAKSTĪT SMS UN SKATĪTIES VIDEO BŪS ĒRTI PAT SAULES GAISMĀ.
uuz8.gif

Neatkarīgi no tā, cik viedtālruņu ekrāni ir krāsu reproducēšanas vai atsvaidzināšanas intensitātes ziņā, daudzi lietotāji saskaras ar sīkrīku izmantošanas problēmām tiešos saules staros – ir problemātiski ērti lasīt tekstu un vēl jo vairāk skatīties videoklipu. Ražotāji jau virzās pareizajā virzienā, lai risinātu šo problēmu, uzstādot displejus ar neticami lielu spilgtumu. Piemēram, Samsung Galaxy Note20 ir ekrāns ar 1500 nitu spilgtumu.


Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrijaStarp citu, neskatoties uz to, ka jauno flagmaņu cenas nevar nosaukt par demokrātiskām, daudzi ražotāji ir nolēmuši sekot savu lielo konkurentu piemēram, noskatoties no Apple, Samsung un Xiaomi, izņemt austiņas un strāvas adapteri no iepakojuma . Tāda tagad mode, jāpērk atsevišķi. Starpcitu Meizu 18 un 18 Pro pircēji kastiņā atradīs tikai USB kabeli. Un Meizu sola sākt kampaņu, kurā lietotāji var bez maksas iegūt jaunu lādētāju apmaiņā pret diviem veciem adapteriem. Tā kā viss ne tikai attīstās bet arī mainās un diemžēl uz slikto.

Jau mūsdienās mobilie telefoni tiek izmantoti, lai vadītu citas ierīces. Piemēram, lejuplādējot nepieciešamās aplikācijas, ir iespējams pārslēgt TV kanālus vai vadīt jebkuras citas viedās ierīces ar savu telefonu. Šī funkcija ļoti strauji attīstīsies un ar telefoniem mēs varēsim kontrolēt gandrīz visu. Piemēram, veikalā, mums vairs nebūs jāstāv garās rindās, jo, izmantojot, NFC varēsim samaksāt par saviem pirkumiem attālināti. Arī durvis mēs varēsim atslēgt ar viedtālruni.

Tuvākajā laikā tiešām daudz kas varētu mainīties. Tātad, futurologu pareģojumi varētu arī piepildīties, jo jau tuvākajā laikā ir gaidāmas dažādas inovācijas, kas viedtālruņus padarīs vēl daudz produktīvākus un perspektīvākus. Iespējams tiešām visu mūsu dzīvi nākotnē vadīs viena neliela ierīce.

Kādi būs viedtelefoni pēc 5 gadiem: kur virzās telefonu industrija

Hits: 15

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *