PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKāpēc tagad tālrunis ar podziņām ir labāks par skārienekrānu

Pēdējā laikā man arvien biežāk ir doma lietot podziņu telefonu un atstāt skārienjūtīgo tālruni tālu prom un tam pieskārties tikai kad vajag veikt norēķinus internetā. Tam ir vairāki iemesli!

ffg2.gif

PAR MOB. TELEFONIEM. Laiks

Cik daudz laika jūs pavadāt, pārlūkojot sociālo mediju, pārbaudot e-pastu, skatoties bezjēdzīgus YouTube videoklipus. Un, ja saņemat ziņojumu, tad uzreiz visa pasaule apstājas, un uzmanība pievērsta tiekai SMS . Pat ja jūs darāt svarīgu darbu. Es esmu tāds pats! Un tas mani sāka kaitināt. Kopā cilvēki sāk pavadīt vairāk nekā 4 stundas dienā ar skārienekrānu tālruni. Tas ir, 1/6 dienas lido uz nekurieni. Izmantojot spiedpogu tālruni, jums nebūs iemesla tērēt laiku, jo šādā tālrunī ir minimālas funkcijas!

PAR MOB. TELEFONIEM. Drošība

No drošības viedokļa spiedpogas tālrunis ir labākais, ko šodien varat izmantot. Ja šādam tālrunim nav kameras, nav interneta savienojuma, tad nevajadzētu baidīties, ka tālrunī iekļūs vīruss.

Es zinu, ka dažos militāros uzņēmumos darbiniekiem ir aizliegts nest uz darbu skārienekrāna tālruņus. Tikai spiedpoga, un tām vajadzētu būt bez kameras, un dažreiz ar melnbaltu displeju! Jo tas ir droši!

PAR MOB. TELEFONIEM. Līdzekļu ekonomija

Izmantojot skārienekrāna tālruni, šodien ir nepieciešami maksas pakalpojumi:

1. Tarifi par interneta paketi;
2. Dažādu pakalpojumu (YouTube Premium, Yandex.Plus, Boom, TNT Premier utt.) abonēšana;
3. Apmaksātas lietotnes.

Tas viss kopā uz noteiktu laika periodu, piemēram, gadu, veido noteiktu summu, ap 65 eiro! Un par šo ietaupīto naudu jūs varētu nopirkt kaut ko vērtīgu!

Šī ir tikai neliela daļa no iemesliem, kāpēc es vēlos tālruni ar podziņām. Bet vissvarīgākais ir laiks, kas ar pašreizējo viedtālruni vienkārši “izkūp gaisā”! Nu Jūs jau mani sapratāt. Nepārtraukti telefons ir rokā un lasāt nevajadzīgas ziņas, klausāties mūziku, pieturaties pie kāda cita dzīves stila (virtuālā) Instagram, Facebook, Twitter, TikTok vietnēs utt.

Mūs burtiski piebāž ar visādiem mēsliem. Un sacensība ar jauniem smarttelefoniem ir aizgājusi tik tālu … Un ja kādam ir podziņu telefons tad tas ir pēdējais nīkulis un nabags, kurš ir jānolīdzina zemāk par zemi.

Lai arī es esmu vecs kā šī pasaule un, protams, muļķis… bet šinī nelielā rakstā ir daudz patiesības!!! Un kā vienmēr – patiesība kož.

nor.gif
PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMVai tālrunis vienmēr jāuzlādē līdz visiem 100%

Viedtālruņi patērē daudz vairāk enerģijas nekā parastie spiedpogu tālruņi. Tādējādi, aktīvi lietojot viedtālruni, akumulators darbojas no vienas līdz trim dienām (atkarībā – kā tiek izmantots).

PAR MOB. TELEFONIEMDaudzi cilvēki bieži uzdod jautājumu “Vai man ir jāuzlādē tālrunis līdz 100%?

Cits saka, ka pēc jauna viedtālruņa iegādes vispirms tas jāizlādē līdz 0 un pēc tam jāuzlādē līdz 100%, tas ir tā sauktais “atmiņas efekts”, taču mūsdienu uzlādējamās baterijas, kuras tiek ievietotas viedtālruņos, nav tāda atmiņas efekta.

PAR MOB. TELEFONIEMPirms gadiem 10 tā tas bija gandrīz visās tālruņa baterijās. Sākumā, izlādējot tālruni līdz 0 un uzlādējot līdz 100, bija nepieciešams kalibrēt akumulatoru, lai tas varētu ilgāk turēt uzlādi. Tas ir tieši tas “atmiņas efekts”. Mūsdienu tālruņa uzlādējamām baterijām šāda izlāde-uzlāde nav nepieciešama, jo tām ir pilnīgi atšķirīga struktūra un tām ir papildu funkcijas, kas aizsargā akumulatoru no dažādām negatīvām ietekmēm.

Nu tad kā tur īsti ir?

Ja zināt, ka tālruni izmantosiet visu dienu un mēģināsiet izvilkt līdz vakaram, jo ​​tuvumā nebūs kur uzlādēt, tad jau mājās (pa nakti) uzlādējiet tālruni, un labāk ir ja uzlādēsiet viedtālruni līdz visiem 100 %.

PAR MOB. TELEFONIEM

Ja jums pietiek ar tālruņa uzlādi par 70–80%, labāk tad nav ko lādēt tālruni līdz 100%, jo tālruņa akumulatora optimālais uzlādes līmenis ir tikai 70–80%. Šajā uzlādes līmenī akumulators neiztur maksimālo spriegumu, tas, protams, pagarinās akumulatora kalpošanas laiku. Un dažos mūsdienu viedtālruņos ir īpaša funkcija, kas uzrauga uzlādes līmeni, piemēram, kad uzlāde sasniedz 80%, ekrānā var parādīties paziņojums, ka ir sasniegts optimālais uzlādes līmenis un jūs varat atvienot lādētāju.

Galvenais, kas jāatceras, ir tas, ka, ja akumulatora uzlādes līmenis pazeminās, piemēram, līdz 15%, tas var arī sabojāt akumulatoru un samazināt tā kalpošanas laiku, jo akumulatoram nebūs pietiekami daudz sprieguma.

Kā pagarināt akumulatora darbības laiku.

PAR MOB. TELEFONIEM Neatstājiet tālruni visu nakti lādēties. Jūsu tālrunis būs pilnībā uzlādēts 2–3 stundu laikā, un tad akumulators vienkārši uzturēs 100% uzlādi, kas akumulatoram sniegs maksimālu spriegumu un dabiski samazinās tā kalpošanas laiku.

PAR MOB. TELEFONIEM Uzlādēšanai izmantojiet tikai oriģinālus un sertificētus kabeļus un lādētājus. Tas pasargās jūsu ierīci no bojāšanās.

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEM Neatstājiet tālruni saulē vai salā, kā arī karstu priekšmetu tuvumā. Nav ieteicams viedtālruni izmantot temperatūrā -15 …- 20 grādi. Īpaši zema un augsta temperatūra, tieši, var sabojāt viedtālruņa akumulatoru.

PAR MOB. TELEFONIEM Optimālais viedtālruņa uzlādes līmenis ir no 20% līdz 80%.

Starp citu ir izgudrots ģenerators, ar ko varēs lādēt mobilo tālruni, braucot ar velosipēdu. Videi draudzīga mazas jaudas ģeneratora izgudrošana un prototipa radīšana ir Ventspils Augstskolas pētnieku un AS “LATVO” darba rezultāts – ir uzlabots un vienkāršots arī šādu ģeneratoru ražošanas process. Dizaina ideju radīšanā savu artavu ieguldījusi arī “Ērenpreiss” velosipēdu darbnīca.

Šobrīd pasaulē vērojama tendence izmantot videi draudzīgus alternatīvus enerģijas avotus autonomām mazas jaudas slodzēm. Tādējādi ir pieaugusi interese par ierīcēm, kas spēj nelielu mehānisko enerģiju pārvērst elektroenerģijā. Pašam izgudrojumam, kas tapis divu gadu laikā, pirmsākumi šādiem pētījumiem jau meklējami pirms desmit gadiem. Un kā gala produkts, protams, varētu būt tieši ģenerators. Komplekts ar bezvadu lādētāju pie stūres un ģenerators, kas tiek montēts uz aizmugurējās riteņa dakšas. Parasti ir gaismām, nevis bateriju lādēšanai, mūsu ģenerators labāk savāc enerģiju no riteņa tieši baterijas vajadzībām. Projektu realizēja 14 zinātniskie darbinieki un inženieri – pieredzējuši zinātnieki, doktoranti un studenti.

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKo var pieslēgt caur tālruņa austiņu ligzdu?

Austiņu ligzdai ir daudz vairāk iespēju, nekā parasti tiek uzskatīts. Caur to viedtālrunim var pievienot dažādas noderīgas ierīces. Es centīšos, visas uzskaitīt, ko var savienot ar tālruni, izmantojot 3,5 mm austiņu ligzdu.

Sadalītājs
PAR MOB. TELEFONIEM

Ierīci kas ļauj “sabērnot””, un palielināt austiņu ligzdu vai citu ierīču skaitu, kuras var pievienot 3,5 mm ligzdai. Sadalītājs palīdzēs jums savienot vairākus austiņu pārus, lai klausītos mūziku vai skatītos filmas. Parasti armatūra dubulto ieeju skaitu, bet dažas ierīces ietver līdz pat 4 papildu savienotājiem.

FM modulators
PAR MOB. TELEFONIEM

Ja nevarat savienot viedtālruni un automašīnu, izmantojot Bluetooth, varat mierīgi izmantot FM modulatoru. Tas veic tālruņa un audio sistēmas sinhronizācijas funkciju. Lai darbotos, modulators jāpievieno viedtālrunim, izmantojot austiņu ligzdu. Signāls no mobilās ierīces tiek raidīts FM frekvencē, un automašīnas atskaņotājs to saņem un var klausīties.

Pašbildes (selfi) nūja
PAR MOB. TELEFONIEM

Lai neradītu grūtības, savienojot pašbildes, izmantojot Bluetooth, varat iegādāties modeli, kas savienojams, izmantojot austiņu ligzdu. Tās iespējas paliks nemainīgas, un savienojuma problēmas izzudīs.

Mikrofons

Lielākajā daļā mobilo ierīču iebūvētais mikrofons nav kvalitatīvs: skaņa ir sagrozīta vai parādās blakus troksnis. Ideāla iespēja būtu iegādāties ārēju mikrofonu, kas savienots ar viedtālruni, izmantojot austiņu ligzdu. Ar šīs ierīces palīdzību skaņas ierakstīšana pa tālruni vai saziņa ar draugiem kļūs daudzkārt ērtāka un kvalitatīvāka.

Zibspuldze

Ja fotografēšanai vai video ierakstīšanai ir nepieciešams papildu apgaismojums, var iegādāties zibspuldzes ierīci.. To ievieto austiņu ligzdā, un var apgaismot pastāvīgi vai tikai fotografēšanas laikā.

Radio antena
PAR MOB. TELEFONIEM

Lai varētu klausīties radio bez austiņām, varat izmantot ievelkamo FM antenu caur 3,5 mm ligzdu. Lai aktivizētu, vienkārši pievienojiet ierīci viedtālrunim un dodieties uz jebkuru lietojumprogrammu, kas atbild par radio signāla iestatīšanu.

Viedā atslēga
PAR MOB. TELEFONIEM

Miniatūra ierīce, kas viedtālrunim pievieno papildu fizisku pogu. Viedā atslēga paplašina mobilās ierīces iespējas un ļauj veikt dažas darbības ātrāk ar dažiem pieskārieniem. Ierīce tiek ievietota austiņu ligzdā un paliek tajā visu lietošanas laiku. Lai iestatītu viedo atslēgu un iestatītu darbības noteiktam klikšķu skaitam, jāinstalē mobilā lietojumprogramma (atkarīgs no telefona ražotāja).

Infrasarkano staru raidītājs
PAR MOB. TELEFONIEM

Vēl viena gandrīz praktiski neredzama ierīce, kas aizstāj infrasarkano portu. Ir nepieciešams kontrolēt viedo sadzīves tehniku: tējkannu, ledusskapi, televizoru utt. Izmantojot infrasarkano staru raidītāju, varat izveidot savienojumu ar mājas balss palīgiem. Lai sāktu strādāt ar ierīci, tā jāievieto austiņu ligzdā un jāielādē atbilstošā lietojumprogramma (atkarīgs no telefona ražotāja).

Ierīces dažādiem mērījumiem

Izmantojot austiņu ligzdu, viedtālrunim var pievienot vienu no šiem mērinstrumentiem:

PAR MOB. TELEFONIEM Infrasarkanais sensors.
PAR MOB. TELEFONIEM Elektromagnētiskā lauka sensors.
PAR MOB. TELEFONIEM Sprieguma pārbaudes sensors.
PAR MOB. TELEFONIEM Ierīces radiācijas, mitruma un temperatūras noteikšanai.

PAR MOB. TELEFONIEMŠīs ierīces ir kompaktas, noderīgas un tās kontrolē tālruņa lietojumprogrammas. Tajos jūs varat atrast informāciju par mērījumu rezultātiem, pieļaujamajām un nepieļaujamajām izmērītā daudzuma robežām. Bieži vien šādas ierīces tiek izmantotas mājās, lai aizsargātu jūsu vai tuvinieku veselību. Tās, protams, ir jāmeklē vietnēs Ebay vai AliExpress.

PAR MOB. TELEFONIEMAustiņu ligzda ir ļoti noderīgs izgudrojums, kas paplašina viedtālruņa funkcionalitāti. Diemžēl visi tā nedomā un citiem telefoniem nav tādas ligzdas. Lai pasargātu 3.5 mm ligzdu no putekļu iekļūšanas, ir dekoratīvi rotājumi, kas aiztaisa audio ligzdu. Šādiem priekšmetiem nav funkcionālas nozīmes. Bet tie var kalpot kā papildus rota tālruņa korpusam.

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKo darīt, ja tālruņa akumulators neuzlādējas līdz visiem 100%

Kādā brīdī viedtālruņa akumulators pārtrauc 100% uzlādi. Šai parādībai ir vairāki iemesli – akumulatora nodilums, neoriģinālu lādētāju izmantošana vai programmatūras kļūme. Var mēģināt atjaunot akumulatora darbību, veicot kalibrēšanu. Tas tiek darīts šādi:

 1. Uzlādējiet ieslēgtu tālruni 8 stundas.
 2. Atvienojiet lādētāja vadu un izslēdziet viedtālruni
 3. Pievienot lādētāja vadu un uzlādējiet vēl 1 stundu (izslēgtu telefonu)
 4. Ieslēdziet tālruni un pagaidiet 10 minūtes (lai pastāv)
 5. Tad izslēdziet to un uzlādējiet vēl stundu.
PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMTāda ķēpāšanās bet tā saucas kalibrēšana. Ja nelīdzēja var vēl atkārtot darbības no 2. līdz 5. punktam. Ja tas nepalīdz, var vēl mēģināt izmantot instalējamu programmu Battery Callibration.

Diemžēl ne visas akumulatora problēmas var atrisināt šādā veidā. Ja tālrunis uzlādēšanas laikā nepatīkami smird vai sakarst, nogādājiet to servisa centrā. Tur tad arī veiks akumulatora nomaiņu.

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMPirmās pazīmes kas liecina ka ir vīruss telefonā

Vīrusu var noķert ne tikai datorā, bet arī viedtālrunī. Ļaundari var izmantot jūsu mobilo tālruni DDOS uzbrukumiem, nozakt naudu no bankas kartes vai piedāvāt reklāmu. Daudzreiz lietotājs pat nezina, ka viņa tālrunis ir inficēts ar vīrusu un tiek izmantots, lai darītu ko sliktu citiem.

PAR MOB. TELEFONIEMGalvenās ļaunprātīgas programmatūras pazīmes viedtālrunī:

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMTālrunis sāk bremzēt. Ja tas “pakaras” pat tad, ja izmantojat pārlūkprogrammu vai sūtot īsziņu, jums vajadzētu sākt uztraukties. Restartējiet viedtālruni un pārbaudiet, vai tas pārstāja tā uzvesties.

PAR MOB. TELEFONIEMDažādas lietojumprogrammas pašas sāk lūgt atļauju noteiktām darbībām. Ja tas notiek pārāk bieži, tālrunis var būt inficēts.

PAR MOB. TELEFONIEMReklāmas ir daudz vairāk nekā iepriekš. Pārbaudiet, dodoties uz tām lapām, kur nav reklāmu. Ja tās arī tur ir, iespējams, ka viedtālrunī ir vīruss.

PAR MOB. TELEFONIEMAkumulators ātri izlādējas un uzsilst. Visticamāk, viena no tālruņa programmām darbojas fonā. Skatiet, ko esat instalējis, pārbaudiet, cik daudz trafika tika izmantots. Parasti telefons pats pasaka kāda programma noēd par daudz resursus.

PAR MOB. TELEFONIEMJūs sākāt tērēt daudz vairāk naudas komunikācijai. Sazinieties ar operatoru, lai uzzinātu, kam tiek tērēti jūsu līdzekļi.

Ko darīt, ja jūsu tālrunī patiešām ir vīruss? PAR MOB. TELEFONIEM

 1. Izmantojiet pretvīrusu programmatūru. Lejupielādējiet to no App Store vai Play Market.
 2. Atiestatiet ierīces sākotnējos rūpnicas iestatījumus. Vajag iepriekš saglabāt savus datus.
 3. Ja nekas cits neizdodas, sazinieties ar speciālistu.

Kā pasargāt telefonu no vīrusiem? PAR MOB. TELEFONIEM

Neinstalējiet lietojumprogrammas no trešo pušu resursiem (izņemot App Store vai Play Market).
Neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm.
Vai arī lietojiet “podziņtelefonu”.

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKā pagarināt viedtālruņa kalpošanas laiku, ja akumulators “beidzas”, bet lādētājs nav līdzi?

Daudzi viedtālruņu lietotāji ir saskārušies ar šādu situāciju – akumulators “beidzas”, taču to nav iespējams uzlādēt. Šajā rakstā es pastāstīšu, kā pēc iespējas ilgāk uzturēt tālruņa akumulatoru pie dzīvības. PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEM
 1. Ieslēdziet enerģijas taupīšanas režīmu. To varat atrast sadaļā “Akumulators”, “Enerģijas taupīšanas režīms”.
 2. Samaziniet zvana un skaļruņu skaļumu.
 3. Izslēdziet Wi-Fi un Bluetooth.
 4. Atvienojiet mobilo internetu. Ja jūs gaidat ko svarīgu, ieslēdziet to uz pāris minūtēm un nekavējoties izslēdziet.
 5. Iestatiet tālruņa spilgtuma minimālo vērtību, protams tā lai var vēl ko redzēt. Atspējot automātisko spilgtumu.
 6. Izvairieties no temperatūras svārstībām. Ziemā tālruni turiet siltā vietā (piemēram, kabatā), bet vasarā nepārkarsējiet saulē.
PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKo nevajadzētu publicēt sociālajos tīklos un ziņojumos?

PAR MOB. TELEFONIEM Telefona numuru
PAR MOB. TELEFONIEM Mājas fotogrāfijas kur redzama atrašanās vieta
PAR MOB. TELEFONIEM Dokumentu fotogrāfijas
PAR MOB. TELEFONIEM Datumu un dzimšanas vietu
PAR MOB. TELEFONIEM Bankas kartes foto, vienalga no kuras puses

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKā var mēģināt saņemt reālu atlaidi savam mobilajam tālrunim?

PAR MOB. TELEFONIEM Visvienkāršākā iespēja (bet arī neliela atlaide) ir piezvanīt savam pakalpojumu sniedzējam un noskaidrot, kā varat mainīt pakalpojumu sniedzēju un saglabāt savu numuru. Jums arī jānorāda, ar ko šobrīd neesat apmierināts – ar cenu. Zvanu centra operators, iespējams, uzreiz piedāvās jums nelielu atlaidi.

PAR MOB. TELEFONIEM Jums ir jādodas pie cita operatora un jāraksta pieteikums, lai pārietu pie šī operatora un saglabātu savu numuru. Pēc dažām dienām šī informācija nonāks pie pašreizējā operatora, un viņš vēlēsies saglabāt klientu (šis strādā, ir jau pārbaudīts). Kad zvanīsiet vēlreiz, norādiet uz viņu trūkumiem un mēģiniet “dabūt” labu atlaidi.

PAR MOB. TELEFONIEM

PAR MOB. TELEFONIEMKas visvairāk aizņem telefona atmiņu?

PAR MOB. TELEFONIEM Ļoti lielu vietu aizņem video klipi (jebkāda veida). Neaizmirstiet dzēst nevajadzīgu video saturu!

PAR MOB. TELEFONIEM Lietojumprogrammas un to atjauninājumi var aizņemt līdz pat vairākiem GB atmiņas + uzkrājas kešatmiņa kā arī pagaidu faili.

PAR MOB. TELEFONIEM Ļoti bieži daudz atmiņas aizņem “Lejupielādes” mape, kurā paliek vairs nevajadzīgi faili.

PAR MOB. TELEFONIEM Lielu atmiņas daļu aizņem operētājsistēma. Tā vienmēr būs puse no visas atmiņas, taču to nav iespējams ietekmēt.

PAR MOB. TELEFONIEM Sociālo tīklu multivides faili – WhatsApp un Telegram saglabā visus apskatītos attēlus un videoklipus tālruņa atmiņā, tāpēc atmiņa ļoti ātri piepildās.

Ātrākais, bet mazāk informatīvais veids, kā noskaidrot, kas aizņem jūsu viedtālruņa atmiņu, ir apskatīt iestatījumos. To var atrast sadaļā “Atmiņa” vai “Krātuve”. Ir pieejamas vairākas sadaļas (failu veidi) un cik daudz vietas aizņem katra no tām. Lai iegūtu plašāku informāciju, noklikšķiniet uz sadaļas nosaukuma, lai atvērtu visu attiecīgā tipa failu sarakstu.

Ir arī tādas tālruņa atmiņas analīzes programmas, kas parāda diagrammas, grafikas vai citādā veidā, ar ko ir pilna jūsu atmiņa. Lielākā daļa no tām ir bezmaksas, un tās var lejupielādēt no pakalpojuma Google Play.

PAR MOB. TELEFONIEM

Hits: 44