Latvijas bagātākie 2022. gadā
Latvijas bagātie 2022

Latvijas bagātākie 2022. gadā

Latvijas bagātākie 2022. gadā Latvijas bagātāko cilvēku galvgalī nelielas izmaiņas – šogad bagātākais cilvēks Latvijā ir Leonids Esterkins, kurš pērn vispār nebija bagātāko cilvēku Top 100, liecina “Dienas Bizness” apkopotais Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts. 

Tas nenozīmē to ka, viņš no meža izlīda vai no gaisa nokrita … nē. Viņš ar saviem 151 miljoniem eiro, bija bagātākais Latvijā 2020. gadā. Vienkārši, pagaišgad, nebija laicīgi iesniedzis ziņas.

Tātad pieci viss bagātākie Latvijā, 2022. gadā:

Latvijas bagātākie 2022. gadā 1. LEONĪDS ESTERKINS – 162,54 MILJONS EIRO

pirmajā vietā Esterkins
Esterkins

Esterkins ir SIA “Rietumu banka” līdzīpašnieks, kurš ar sev piederošo SIA “Esterkin Family Investments” kontrolē 33,1% bankas akciju. Neraugoties uz 5,85 miljonu eiro sodu, ko “Rietumu bankai” noteica Finanšu un kapitāla tirgus komisija saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību pārkāpumiem, banka spējusi saglabāt pelņu. Esterkinam pieder arī 75% no kompānijas SIA “EC Industries Holdings”. 

Latvijas bagātākie 2022. gadā 2. ARNIS RIEKSTIŅŠ – 130,98 MILJONI EIRO

otrā vieta Riekstiņam
Riekstiņš

Pagājušā gada pirmās vietas ieguvējs šogad otrais – ar 130,98 miljoniem eiro SIA “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš. Viņš miljonāru saraksta augšgalā ir bijis regulāri. Neskaitot daļu “Mikrotīklā”, uzņēmējam pieder arī puse SIA “Starjt” kapitāldaļu, kuru vērtību izdevies izaudzēt līdz vairāk nekā 10 miljoniem eiro. Uzņēmējs ir īpašnieks vēl diviem uzņēmumiem – SIA “Classic Air” un SIA “Adaži Airpark”. 

Latvijas bagātākie 2022. gadā 3. DŽONS MARTINS TALLIJS/Latvijas pilsonis/ – 130,19 MILJONI EIRO

trēšajā vietā Tallijs
Tallijs

Kritumu par vietu, šogad ieņemot trešo pozīciju, pieredzējis SIA “Mikrotīkls” otrs līdzīpašnieks Džons Martins Tallijs ar 130,19 miljoniem eiro, kurš otro gadu ir Latvijas iedzīvotājs. Ja neskaita daļas “Mikrotīklā” un SIA “Starjt”, viņam pieder uzņēmums SIA “Maksīna”, kura bilance gan ir negatīva – mīnus 92 000 eiro. 

Latvijas bagātākie 2022. gadā 4. ARKĀDIJS SUHARENKO – 84,57 MILJONI EIRO

ceturtais bagātākais Latvijā Suharenko
Suharenko

Savu pozīciju – ceturto vietu bagātāko Latvijas cilvēku topā saglabājis Arkādijs Suharenko, kurš var lepoties ar 84,57 miljonu eiro lielu bagātību. Suharenko ir viens no AS “Rietumu banka” lielākajiem īpašniekiem, kam bankas akcijas pieder starpniecībā ar SIA “Suharenko Family Investments”. 

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Suharenko bagātība šogad augusi par teju diviem miljoniem eiro – pašam uzņēmējam piederošā uzņēmuma kapitāls sasniedzis 84,57 miljonus eiro. Turklāt pagājušajā gadā Saeima lēma piešķirt 40 miljonus eiro Suharenko vadītajai Ebreju draudžu un kopienu padomei. 

Latvijas bagātākie 2022. gadā 5. JĀNIS ZUZĀNS – 79,08 MILJONI EIRO

piektā vieta-Zuzāns
Zuzāns

Šī saraksta piekto vietu ieņem mecenāts Jānis Zuzāns, kura īpašumā ir 79,08 miljoni eiro. Pagājušajā gadā Zuzāns ieņēma šī saraksta sesto vietu. Zuzāns ir viens no patiesajiem labuma guvējiem uzņēmumā SIA “Alfor”, kura apgrozījums pagājušajā gadā gan samazinājās vairāk nekā trīs reizes.

Zuzāns ir dalībnieks septiņos uzņēmumos, no kuriem vērtīgākais ir SIA “FVR Invest”, kā kapitāls ir 77,9 miljoni eiro. No šīm septiņām kompānijām aizvadītajā gadā tikai divas strādājušas ar peļņu. Lielākā peļņa ir viņa pārstāvētajam nekustamo īpašumu pārvaldītājam SIA “Marijas 15”. 

Miljonārs – Latvijas ekonomikas barometrs

Šis ir jau 26. gads, kad tiek, noteikts un publicēts Latvijas miljonārs Sanāk, ka visi šie izdevumi kopā ir sava veida atjaunotās Latvijas miljonāru vēstures apskats.

Viena lieta ir, ka Centrālā statistikas pārvalde, kas apkopo dažādus datus [par Latvijas tautsaimniecību], bet tas, kas ir visplašākajām tautas masām domāts, saprotams, viegli uztverams un ļaujošs izdarīt secinājumus, ir šis datu apkopojums, kurš tālajā 1997. gadā sākās kā, vienkārši, Latvijas 100 miljonāru saraksts.

Latvijas bagātākie 2022. gadā Jautājot par maniem personīgajiem pārsteigumiem – droši vien tāds visinteresantākais atsevišķais apskats (kas pats par sevi neko neliecina) ir lielāko dividenžu izņēmēju saraksts, kur pirmajās divās vietās ir abi SIA Mikrotīkls īpašnieki. To, ka Mikrotīkls ir ārkārtīgi veiksmīgs, pelnošs un vērtīgs uzņēmums, mēs zinām, bet tas, ka abi kungi ir izņēmuši dividendēs pa 45,5 miljoniem eiro katrs, protams, ir ļoti interesanti.

Noteikti ir cilvēki, kuri precīzi zina, kāpēc tas tā notiek, bet cilvēkam no malas ir nedaudzas versijas, – ka vai nu mēs šos izņemtos 45 miljonus eiro redzēsim kaut kur tepat Latvijā kāda jauna uzņēmuma dibināšanā, kur vajadzīgs pietiekami liels sākuma kapitāls, vai arī nauda no biznesa tiek izņemta, vienkārši sakot, personiskām vajadzībām, ikdienas tēriņiem. /da nu na … /

Ja mēs nākamā Miljonāra sarakstos neredzēsim, ka abi kungi Latvijā ir dibinājuši jaunu, perspektīvu (vismaz savā ieskatā) uzņēmumu kādā nozarē, nu tad mēs varēsim izdarīt secinājumu, ka vai nu runa ir par kaut kādu biznesu ārpus Latvijas robežām, vai runa ir par personiskām vajadzībām, kur arī 45 miljoni eiro vienmēr var lieti noderēt.

Latvijas bagātākie 2022. gadā

Latvijas bagātākie 2022. gadā Un nobeigumā, manuprāt, viens no labākajiem veidiem, kā vispār saprast, kas notiek ar Latvijas tautsaimniecību, kuras nozares iet kalnā, bet kuras – tieši pretēji, ir paņemt šo un vairākus iepriekšējos izdevumus (ja tie nav pieejami nekur citur, tad tie ir bibliotēkās) un šī kopaina, pa gadiem ejot cauri, ļoti labi rāda to, ka – lai ko mums stāstītu valdība un politiķi, muldēšana ir viena lieta, bet dati ir lieta, ko nevar apstrīdēt un tie ir uzskatāmi un pārliecinoši.

Otrs – pelnītāju un zaudētāju saraksti ir tie, no kuriem var izdarīt – ne absolūtus –, bet pietiekami noderīgus secinājumus, salīdzinot jaunos sarakstus ar iepriekšējiem – kur mēs redzam veiksmes stāstus, veiksmes nozares, bet kur redzam panīkumu un bēdu ieleju.

Latvijas bagātākie 2022. gadā

Views: 19