Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?
Latvijā

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?

Ja atbildēt tā īsi un skaidri, tad noteikti VAR. Bet šoreiz būs runa par ļoti daudz zemūdens akmeņiem, visā tajā padarīšanā.

Vēl pirms dažām desmitgadēm šķita neticami, ka līdz nopietnām attiecībām varētu aizvest iepazīšanās digitālajā vidē. Ļaudis tur slēpās aiz segvārdiem un, norunājot randiņu ar kādu svešinieku publiskajā čatā, bija liela iespēja, ka iecerētais uz tikšanos pat neatnāks. Vai izskatīsies gluži citādi nekā internetā publicētajā bildē.
Vēlāk radās pirmie iepazīšanās portāli, kuros lietotāji pie sevis prezentēšanas ķērās jau nopietnāk.

Kā un kur iepazīties?

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?Lai būtu attiecības, vispirms ir jāiepazīstas. Dažkārt cilvēki iepazīstas visneticamākajās situācijās un vietās. Taču visbiežāk tas notiek gluži ikdienišķos apstākļos. Nereti gadās iepazīties gluži nejauši, bet citreiz – jau iepriekš ir skaidrs, kāds būs cilvēks, kuru iepazīsi klātienē. Mūsdienās ir tik daudz vietu un veidu, kā iepazīties! Tomēr bieži nākas vilties, turklāt dažkārt pat nožēlot, jo atsevišķi gadījuma paziņas var izrādīties pat bīstami.

Tāpēc ir vērts apdomāt – kur un kā iepazīties (tieši tev) ir visērtāk un drošāk. Es aprakstīšu vairākas iespējas, ne tikai internetā.

1. Internetā

Ja tu esi piekususi/piekusis no vientulības, un personīgās dzīves neveiksmēm, tad iepazīšanas ar interneta palīdzibu var “saknē” mainīt visu tavu dzīvi. Protams, ka arī šajā gadījumā – būs jāiziet no mājas. Ar to jau tagad jārēķinās, jāatmet savs slinkums un nevēlēšanās izkāpt no siltām “čībām”.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?Iepazīšanās internetā – notiek iepazīšanās portālos, vai arī izmantojot tviteri, feisbuku, datorčatā, aizsūtot e-pastu uz iegūtu (no draugiem) e-adresi. Var iepazīties arī komentējot kādu rakstu vai notikumu. Vislabāk – uzsākot saraksti ar drauga/draudzenes paziņu.

Pirms tu izvieto savu anketu portālā, pārbaudi savu iekšējo noskaņojumu!

Tev jābūt pārliecinātai/pārliecinātam par savu veiksmi un jānoskaņojas tam, ka iespējamās neveiksmes tevi nedrīkst izsist no sliedēm – ļoti svarīgi. Ja tavs noskaņojums būs šāds, tava dzīve var mainīties par visiem 180!

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?Nenolaid rokas, ja kaut kas neizdodas, mēģini vēlreiz un tev viss izdosies!

Pats par sevi, tev jau ir jāsaprot, kādu tu vēlētos redzēt savu partneri. Daudzi cilvēki nespēj konkrēti to noformulēt. Tāpēc, visvieglāk būtu, uz papīra jau uzrakstīt, tās īpašības, kuras tu gribētu savā partnerī redzēt. Padomā-kas ir tas, ko tu nespēsi pieņemt savā partnerī un kas ir tas, uz ko acis varētu “pievērt”. Šis konkrētais formulējums tev noteikti palīdzēs aizpildīt savu anketu. Tikai neiegrimsti sīkumos! Tavam formulējumam ir jābūt informatīvam, nelielam un konkrētam.

Noformulē sev vissvarīgākos momentus (tavā uztverē) , bet sīkumus atstājot uz vēlāku. Piemēram, ja tev ir svarīgi, lai tavs nākamais partneris uz šo brīdi būtu “brīvs”, uzrādi to anketā.

Tagad pārejam, pie sadaļas, aizpildi par sevi.

Jau pašā sākumā, centies par sevi sniegt tikai patiesu informāciju, lai pēc tam nav jāsarkst. Ja tas ir aizpildīts, tad ir pienācis laiks izvēlēties pietiekoši kvalitatīvu fotogrāfiju. Atceries ka anketām, bez foto, tiek pievērsta daudz mazāka uzmanība. Vislabākā bilde būs, kur tu esi redzama/redzams pilnā augumā (lai redz līkās kājas) un tava seja ir tuvplānā. Neievieto piecu-desmit gadu vecu foto.

Šim procesam velti pietiekošu uzmanību, jo padomā par sevi-kad tu vēro otra cilvēka profilu, tev, taču ir svarīgs foto, šī cilvēka izskats, pat vaipsti un tas cik labi tu viņu saredzi. Tevi pat var kaitināt, sliktas kvalitātes, fotogrāfija.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?Tas ir tā paša pirmā iespaida radīšana, pirmajās pāris sekundēs, kas nosaka daudz ko. Vai, tas otrs paies garām, vai atskatīsies! Pie tam-internetā patiešām, vienmēr, ir iespēja atskatīties, bet ne vienmēr tas ir dzīvē, uz ielas vai citos apstākļos. Tāpēc šīm pirmajām sekundēm, kad viņa/viņš tevi ieraudzīs uz foto, izlasīs tavu anketu, to kas esi, ko vēlies – pieej ļoti nopietni un velti daudz uzmanību.

Nākamās rekomendācijas skars anketas aizpildīšanas stilu un izpildot tās, tu savu anketu un saraksti vari izcelt pārējo vidū un padarīt atmiņā paliekošāku.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Pirmkārt – neizkropļo vārdus, valodu, cenšoties atdarināt mūsdienās moderno interneta valodas stilu. Gramatikas kļūdas IR pieļaujamas (tāpat kā man). Var jau tēlot “ideālo cilvēku”, bet ar mēru.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Otrkārt – izrādi pret otru cieņu, neizmanto izteicienus, kas var likties otram aizvainojoši, piemēram, uzsvaru liekot uz vecumu, nacionalitāti vai rakstura īpašībām. Izņemot gadījumus (arī tas ir variants), ja vien tu šādā veidā, nepievērsīsi tāda paša “tipa”, kāda esi tu pati/pats, uzmanību.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Treškārt – izvairies no banalitāšu izmantošanas ar mērķi, lai tevi ievērotu. Jā, ir kaut kā jāizdalās no pūļa, bet tai pašā laikā, nevajag izmantot ekscentriskus paņēmienus, jo tevi gan atcerēsies, bet vēlme iepazīties tuvāk, var nerasties. Orģināls var būt, bet ar mēru. Piemēram “čau!” vietā uzraksti “labs vakars!”. Sarakstē familiārais tonis var arī nepatikt, bet viegls humors, jebkurā situācijā, būs vietā!

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Ceturtkārt – neesi pārlieku uzmācīga/uzmācīgs! Pārlieku liela cenšanās, visu sasteigt, sarunu partneri var atgrūst. Neuzmācies ar piedāvājumiem, tūlīt pat satikties, vienkārši uzturi sarunu ar neitrālām tēmām. Sarakstes sākumā, izvairies no ļoti personīgām tēmām.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Piektkārt – kā jau teicu – “nesasteidz”. Uzreiz neprasi telefona numuru, adresi un t.t. Ja nu nekādi nevar nociesties, tad uzjautā, kā viņu var sameklēt, ja internetā būs iespēris pērkons. Neignorē elektroniskā pasta iespējas. Tādā veidā tu vari, savu jauno paziņu, aplaimot ar skaistiem tekstiem vai atklātnītēm.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Sestkārt – Nav vērts pūst “miglu acīs”, kad tu runā par sevi. Un “nelidinies gaisā”, ja tu konkrētas atbildes vietā sāksi spriedelēt par visuma likteni vai karu Ukrainā – diez vai adekvāts cilvēks, vēlēsies šīs attiecības turpināt.

Nu, protams, var gadīties ka tu uzduries kādam “rupeklim” vai “idiotam” – izdari pareizos secinājumus un tūlīt pat pārtrauc saraksti ar tādu. Netērē, savu laiku un nervus.

Nav mazsvarīgi atcerēties, ka pret cilvēkiem vajag izturēties ar patiesu interesi un labvēlību. Var būt tu tam netici, bet es apgalvoju, ka silta, labvēlīga attieksme, ir jūtama pat caur saraksti!

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Tātad priekšrocības
1) var vienkārši – jebkurā brīdī – pārtraukt saziņu, ja jūtams, ka attiecībām nav perspektīvas un kaut kas nepatīk vai rada aizdomas,
2) var vairāk uzzināt otra vērtības, intereses, hobijus un tad izvērtēt – vai ir vērts uzaicināt uz tikšanos klātienē, vai arī pašam/pašai piekrist uzaicinājumam tikties,
3) saziņa internetā drošāka, kamēr attiecības veidojas virtuāli, vismaz fiziski neviens tev nevarēs nodarīt pāri,
4) var labi apdomāt savus un pretējās puses piedāvājumus, sagatavot pārdomātas atbildes, iespējams arī kavēties ar atbildi – apsverot visus ‘par’ un ‘pret’.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Un riski
1) cilvēku nevar pilnībā iepazīt tikai virtuālā saziņā,
2) interneta saziņā iespējams sevi iztēlot labāku nekā esi un slēpt savus trūkumus, tādas pašas iespējas ir saziņas partnerim; kad meli tiešajā saskarsmē (reālajā dzīvē) atklāsies, – sarūgtinājums var izrādīties jo lielāks,
3) pastāv iespēja, ka saziņas partneris slēpj savus patiesos nodomus, bet tie var būt nepievilcīgi, taču to nevar konstatēt tik viegli, kā tiešajā sarunā – skatoties acīs,
4) ir zināmi gadījumi, kad cilvēki citus internetā pat apzināti krāpj un manipulē, nelietīgi izmantojot tiem dāvāto uzticību; pēc atsevišķos portālos piedzīvotās morālās vardarbības, daži jaunieši pat izdarījuši pašnāvības.

Stereotipi un kļūdas, kas var sabojāt pirmo randiņu!

Pirmais „randiņš” ir viens no atmiņā paliekošākajiem notikumiem attiecībās. Visbiežāk tas saistās ar patīkamām atmiņām, tomēr nereti viens vai otrs randiņa dalībnieks paveic ko tādu, kas rada nevēlēšanos potenciālo randiņu sēriju turpināt.
„Daži padomi kā izvairīties no izplatītām kļūdām, kas sabojā pirmo plānoto satikšanos („randiņu”):

 1. Jebkuri meli pirms tikšanās var novest pie tā, ka tā būs arī pēdējā reize! Ja iepazīšanās notikusi internetā, izvairies no nepatiesas informācijas sniegšanas, piemēram, novecojuša foto attēla. Tāpat aizliegts melot par savu vecumu. Agri vai vēlu sagrozītie vai izdomātie fakti atklāsies, un otrā randiņa to dēļ, visticamāk nebūs.
 2. Nevelc apģērbu, kas vēl ne reizi nav apģērbts! Pirmajā randiņā, kurā vari izjust stresu, nepieciešams justies ērti. Lai noskaņu nesabojātu, piemēram, kurpes, ar kurām nespēj paiet, izvēlies pārbaudītu apģērbu.
 3. Neizvēlies nepiemērotu tikšanās vietu! Līdzīgi, kā ar apģērba izvēli, arī vieta, kuru nepārzini vai kurā nejūties ērti, var radīt nevajadzīgu satraukumu vai mulsumu. Neparasta sveša vieta, kas no malas varētu šķist romantiska, var izrādīties nepiemērota. Piemēram, pastaiga kādā priekšpilsētā ar sliktu slavu var izrādīties pārbaudījums uzaicinātā puiša drosmei, tas pats attiecas uz meitenes drošību. Vietai jābūt pieņemami kā vienam, tā otram tikšanās dalībniekam.
 4. Nerunā tikai par sevi! Pirmā randiņa stresā var gadīties, ka sāc runāt ļoti daudz un tikai par sevi, radot egoistiskas personības iespaidu. Ja pamani, ka sarunu partneris jau ilgāku laiku ir vien klausījies tevī, pārtrauc savus runas plūdus un pievērsies viņam.
 5. Tomēr arī neklusē visu laiku! Satraukums dažus cilvēkus pārvērš par neapklusināmiem pļāpām, bet citus ietekmē pretēji, radot grūtības pateikt pat visvienkāršākos teikumus. Ja zini, ka piederi pēdējiem, jau laikus sagatavo iespējamos sarunu tematus un jautājumus savam tikšanās partnerim. Protams, tas radīs sava veida iestudējuma sajūtu, tomēr tas būs labāk nekā vienkārši klusēt.
 6. Neesi sadrūmis īgņa, nedusmojies un nekritizē visu pēc kārtas! Negatīvs noskaņojums atbaida, savukārt pozitīvs – piesaista. Pat tad, ja darbā vai skolā bijusi smaga diena, neizgāz savas emocijas pār tikšanās partneri, piespiežot viņam ieņemt klausīties tavās žēlabās vai dusmās.
 7. Neesi pļāpa, neatklāj par sevi visu. Zināma noslēpumainības saglabāšana attiecībām to pirmsākumā nāk tikai par labu. Nerunā ne par ko tādu, ko izmantojot pret Tevi vai citiem Tev tuviem cilvēkiem varētu izmantot nelietīgi un kaitēt. Cilvēks, ar kuru Tu satiecies, bet nepazīsti pietiekami labi, var gadīties, ja ne ļaunprātīgs, tad varbūt pļāpīgs. Tāpēc nestāsti citu noslēpumus, kas Tev uzticēti.
 8. Neesi izklaidīgs, skaties uz sarunu biedru! Neļauj savam skatienam klejot un koncentrējies tikai un vienīgi uz savu randiņa partneri! Varbūt telpā ir ienākusi kāda glīta meitene/puisis, tomēr nenovērsies tādēļ no sarunas. Apkārt klejojošs skatiens var aizvainot, to var saprast par garlaikošanās pazīmi vai Tevi var noturēt par „brunču mednieku”/”vieglas uzvedības meiteni”1
Kā un kur iepazīties?

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?Manuprāt, visdrošākais veids kā vislabāk iepazīties – ja randiņš jau ir sarunāts, tad darīt to sev drošā vietā, kur jūties ērti,
Daudzi iepazīstas dzēruma stāvoklī, jo ir atbrīvoti, bet biežāk no visiem gadījumiem otrā dienā šo iepazīšanos neviens no abiem neatceras vai nevēlas atcerēties. Tāpēc, ja vēlies iepazīties tā, lai pēc tam nebūtu kauns un būtu iespējamas nopietnas attiecības ilgtermiņā, ir ieteicams to darīt „skaidrā” prātā. Būt dabiskam, tādam kā ikdienā (varbūt “skaidrā” nav nekad?) un nekautrēties no tā, kāds patiesībā esi, jo

 • ja kautrēsies – tas vairs nebūsi tu pats, izskatīsies neveikli, ar tevi nebūs interesanti,
 • ja izrādīsies, sāksi pietēlot un piepušķot informāciju par sevi, lai izskatītos nedaudz labāks un iespaidīgāks, tad tevi var noturēt par uzbāzīgu, iedomīgu vai vieglprātīgu, turklāt, agri vai vēlu tevi atmaskos,
 • ja – būdams dabisks un neviltots– tu šim cilvēkam nepatiksi, tad tas cilvēks nav domāts tev! Vēl ir laiks, gan būs iespēja iepazīt labāku!

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Ja paliksi tu pats – vienmēr būsi trāpījis desmitniekā.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Tad vēl kāds PATIESS STĀSTS PAR “OTRĀS PUSĪTES” MEKLĒJUMIEM!

Pēc sievas nāves un depresijā pavadīta laika bērni mani aicināja iziet sabiedrībā, atkal atgriezties dzīvē, nesēdēt mājās, pat pierunāja reģistrēties portālā  draugiem.lv, kā arī ieteica palūkoties arī iepazīšanās portālos. Jāatzīstas, man nebija nekādas pieredzes šo portālu piedāvājumu izmantošanā, toties tagad, pēc divu gadu darbošanās, es varu pastāstīt arī jums par gūtajiem iespaidiem, novērojumiem un savām atziņām par iepazīšanos ar interneta starpniecību.

Tātad, reālas izredzes iepazīšanās portālos atrast savu īsto, sev vienam atbilstošo, piemēroto, saderīgo būtni ir visai niecīgas. Bet tajā pašā laikā nenoliedzu – tāda iespēja tomēr ir (man izdevās!), viss atkarīgs no paša aktivitātes, pacietības un no tā, cik laika esi gatavs šim pasākumam veltīt. Apliecinājums tam – iepazīšanās portālu statistika.

Par sieviešu piedāvājumiem

Pēc manas reģistrācijas iepazīšanās portālā otrapuse.lv jau otrā rītā piedzīvoju negaidītu pārsteigumu – babah!!! Kā no lielgabala – pa nakti manā elektroniskajā pastkastē iekrituši 15 sieviešu piedāvājumi! Toreiz es vēl nezināju, ka, parādoties portālā kādam jaunam (ne jau gados) vīrietim,  sievietes liek savas cerības uz viņu un steidzas izmēģināt laimi… Piebildīšu, ka es savu reģistrācijas anketu aizpildīju pilnīgi, ievietoju arī fotogrāfiju, un tas radīja lielāku uzticību manai kandidatūrai. Tikai vēlāk atklāju, ka pārējie tā nedara.

Vēl lielāks pārsteigums mani gaidīja starptautiskajā iepazīšanās portālā badoo.com. Paziņu (kolēģu sieviešu) mudināts, es reģistrējos arī šajā portālā, bet par to uzreiz aizmirsu un neapmeklēju. Pēc kāda laika uz manu e-pasta adresi pienāca vēstule ar atgādinājumu, ka sen neesmu apmeklējis šo portālu. Atvēru un sākumā pat nevarēju aptvert – man par sievu vēlas kļūt vairākas jaunas (24 – 30 gadi) melnādainās daiļavas no visas pasaules (Āfrikas, Anglijas…).

Tikai pēc ilgāka laika atšifrēju, ka šīs sievietes tiek piedāvātas ar vienu mērķi – lai līgavas oficiāli reģistrētu Eiropas Savienības valstīs. Vai par tādu darījumu (precībām ar kādu no viņām) man tiktu maksāta kaut kāda kompensācija, vai arī viņas pašas cer uz manu bagātību, pretī ziedojot savu jaunību, – to noskaidrot es nemaz necentos.

Tad ar laiku, es sapratu starpību starp patiesi  izmisušu un pēc laimes izslāpušu sieviešu vēlēšanos atrast savu “otru pusīti” un sieviešu – mednieču (es izdomāju tādu apzīmējumu – interneta sievietes -mednieces un, analoģiski, arī interneta vīrieši – mednieki) piedāvājumiem. Atbilstoši Mērfija likumam – godīgās (mūsdienās varētu teikt – naivās) sievietes kļūst par upuriem vīriešiem – medniekiem, un otrādi. Varu to droši apgalvot, jo man ir bijusi iespēja dzirdēt vairāku pazīstamu sieviešu attiecīgā atmosfērā atklātības brīžos stāstītos notikumus par piedzīvoto šajos iepazīšanās portālos.

Piedāvājumi, kurus iemācījos atmest uzreiz

Apguvu prasmi atmest uzreiz šādus sludinājumus:  ja sieviete par sevi nesniedz elementāru pamatdatu informāciju (horoskopa zīme, acu/matu krāsa, augums, vecums, precēta/brīva utt.), slēpj fotogrāfiju, neuzraksta savā vēstulē pat pāris apsveicināšanās teikumus, bet pieprasa apstiprināt uzaicinājumu – tad tas piedāvājums manā skatījumā nav nopietns. Tur uzreiz ir skaidrs, ka rakstītājai ir zems attīstības līmenis, viņa necienī vīrieti, kuram piedāvājas;  ja ir uzrādīts vecums, bet ievietota jaunības, studiju laika fotogrāfija – arī tas neliecina par patiesu un atklātu attieksmi, jo patiesība taču tik un tā atklāsies jau pirmajā tikšanās reizē.

Par vislielāko absurdu uzskatu sieviešu auguma garuma slēpšanu. Vēl varētu saprast, ka sākumā negribas atklāt īsto gadu skaitli, bet slēpt auguma centimetrus –  te nu nav nekādas loģikas. Visas maza auguma sievietes savos otrās pusītes vēlamajos auguma parametros pieprasa vīriešus virs 180 cm.

Ja jau pirmajā vēstulē tiek izteiktas prasības – finansiālā un materiālā nodrošināšana, man pašam jābūt perfektam (nelietot alkoholu, nesmēķēt, meitās neiet, ievērot noteiktu dienaskārtību…), taisnam, baltam, pūkainam (jāmīl teātris, dzīvnieki, ceļojumi…). Vārdu sakot, nekādu varavīksnes krāsu, nekādu emociju spektru, visam jābūt un jānotiek tikai super pareizi, jābūt „azbesta vecim”, ar vienu grumbu un to pašu ne jau smadzenēs…

Nu, tāds es nekad nebūšu – manī ir visa izjūtu un pārdzīvojumu gamma, pilns emociju spektrs un visas varavīksnes krāsas… Un ja jau pirmajā iepazīšanās vēstulē ar pievienotu valdzinošu, ļoti kārdinošu, jaunas sievietes fotogrāfiju, tiek jautāts: „Vai tu zini kādu labu restorānu Rīgā?”… te vismaz ir skaidri saprotamas sievietes vēlēšanās un vajadzības!

Visu cieņu un atzinību tām sievietēm, kuras jau pirmajā vēstulē īsi un konkrēti noformulē savas prasības: „Par sievu būt es nevēlos, bet man ir vajadzīgs vīrietis kultūras pasākumu apmeklēšanai un seksam – vai esi ar mieru?” Uzreiz ir saprotams, ka, pirmkārt, tiek meklēts vīrietis-priekšstrādnieks īpašumā, saimniecībā, nevis vīrs.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Latvijā ir ļoti nesamērīga sieviešu un vīriešu skaita proporcija, sevišķi tas jūtams vecumā pēc 50 gadiem. 

Šī iemesla radīti, iepazīšanās portālos ir uzradusies arī interneta profesionālu vīriešu – mednieku kategorija. Tie parasti ir izskatīgi, stalti, viltīgi, neatvairāmi (viņi paši to ļoti labi apzinās) vīrieši, kuri labi pazīst sievietes, viņu domāšanu, psiholoģiju un prot arī aplidot, radīt uzticību. Tādos iemīlēsies lielākā daļa sieviešu (sapņu princis!).

Viņi iepazīšanās portālos meklē tos sieviešu sludinājumus, kuros ir teksts ar patiešām atklātu, godīgu (mūsdienās mēdz teikt – naivu) vēlēšanos atrast sev vīru (“otro pusīti”).  Tādas sievietes parasti ļoti ātri uzticas savam “sapņu princim”, atklājot īsto dzīves vietu (to gan var viegli uzzināt, sievieti pavadot uz mājām), iedodot savu telefona numuru, e-pasta adresi, utt., kas atraidīšanas vai neveiksmīgu attiecību gadījumā dod iespēju vīrietim savu upuri terorizēt – uzbāzīgi, pat naktīs, zvanīt un rakstīt riebīgas, nepieklājīgas, nereti pat draudīgas vēstules.

Sievietes savā sludinājumā ir godīgas, un tādu pašu attieksmi sagaida arī no vīriešiem. Sludinājuma ievietošana iepazīšanās portālā – tas viņām jau ir izmisuma solis, tik liela ir vēlme stabilizēt savu dzīvi, viņas ir tik ļoti izslāpušas pēc vīra un vēlās dzīvot pilnvērtīgi, justies drošas un aizsargātas. Lūk, tas tad arī ir galvenais iemesls modrības zaudēšanai.

Un uz tādu sludinājumu atsaucas necerēti ideāls vīrietis, veikli aplido, dod brīnišķīgus solījumus, uzbur pasakainas nākotnes kopdzīves ainas… Sieviete pat nemana, kā jau ir savā sapņu princī “ieķērusies”, iemīlējusies… Tādā stāvoklī parasti slikti redz, slikti dzird un nevar objektīvi novērtēt situāciju.

Vēl viens variants – „sapņu princis” iegūst uzticību un ievācas pie sievietes uz dzīvi. Un viss notiek tikai par sievietes līdzekļiem, viņš nekur nestrādā, ne par kādiem izdevumiem nemaksā, vēlas, lai sieviete viņam nopērk labas drēbes un apavus (arguments: tev taču būs kauns ar mani pa ielu iet, ja man mugurā būs vecas lupatas un nošķiebušās kurpes), pārnēsājamo datoru (arguments: tad es varēšu sākt pelnīt internetā).

Viss iepriekš aprakstītais izklausās diezgan skarbi. Bet tāda ir dzīves realitāte.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Kur vēl var iepazīties?

2. Diskotēkā

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocibas
1) var labi apskatīt klātienē, novērtēt izskatu, iznesību, dejot prasmi,
2) daļēji jau var izdarīt secinājumus par raksturu, piemēram, vai puisis kautrīgi stāv maliņā, vai gluži pretēji dejo ar visām pēc kārtas, ir bravūrīgs, varbūt demonstratīvi lieto alkoholu, līdzīgi to – kā meitene uzvedas vai ir uzkrītoši vai gluži pretēji vienkārši ģērbusies,
3) dejā var mēģināt sajust savstarpējo saderību, spēju piemēroties viens otram, prasmi vienoties par kopējo ritmu, kustībām,
4) var izjust dejas partnera fiziskās īpašības, gan daļēji intuitīvi sajust arī partnera rekcijas ātrumu, uzmanīgumu, iejūtību.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) nepazīstams dejas partneris var izrādīties cilvēks ar nepieņemamiem un varbūt pat bīstamiem nolūkiem,
2) var viegli pārprast pretējās puses nolūkus, piemēram, meitene atnākusi tikai padejot, bet puisis nācis meklēt partneri gadījuma dzimumsakariem,
3) iepazīšanās ir parasti virspusēja, sarunu nereti traucē skaļa mūzika, galu galā ir taču jādejo, nevis jārunā;
4) no vienas vai dažām dejām tomēr nevar spriest par cilvēku, lai izšķirtos vai attiecības uzturēt, – dzīvē visticamāk dejošana nebūs pats galvenais, kāpēc ar kādu draudzēties;

3. Kafejnīcā, klubā, bārā

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocības
1) līdzīgi kā diskotēkā, arī klubā cilvēki parasti izturas brīvāk, nepiespiestāk, ir vieglāk uzsākt sarunu un arī to pārtraukt,
2) iespējams novērot potenciālo sarunas biedru no malas, un tad izdarīt secinājumus – vai vērts iepazīties,
3) var pārbaudīt kādas ir noskatītā puiša vai meitenes attiecības ar alkoholu, ja viņš vai viņa neadekvāti uzvedas un daudz lieto alkoholu, tas daudz ko par viņu liecina, var mierīgi pieņemt lēmumu nemaz neiepazīties vai arī neturpināt attiecības, ja iepazīšanās jau notikusi;

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) nejauši iepazīti cilvēki var likt vilties, jo ir mazāka iespēju uzzināt cilvēka patiesos nodomus un intereses;
2) pastāv iespēja iekulties kāda strīdā, kautiņā, vai pat sastapties ar cilvēkiem, kuri var izlikties par draugiem, izmaksāt dzērienus, bet izmantot tevi ļaunos nolūkos;
3) jāuzmanās – vai iepazīšanās nodomus nepārpratīs, vēlēšanos iepazīties kāds varētu iztulkot par uzbāzību, ar aizdomām, piemēram, puisim var rasties pirmais priekšstats par meiteni, ja viņa bārā uzsāk sarunu pirmā – kā par vieglas uzvedības sievieti, bet meitene var pusi noturēt par „brunču mednieku” un ar sašutumu noraidīt.

4. Pie draugiem (aizejot ciemos pie drauga/draudzenes vai uz dzimšanas dienas ballīti utml.)

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocības
1) „mana drauga draugs ir mans draugs” – cilvēks, kuru pazīst mans draugs, nav nejaušs garāmgājējs, par viņu no drauga var iegūt papildus informāciju,
2) zinot sava drauga/draudzenes intereses var vismaz aptuveni nojaust nolūkotā puiša vai meitenes intereses, raksturu, sociālo vidi no kuras viņš/viņa nāk,
3) ir iespējams iegūt ar drauga/draudzenes starpniecību arī adresi vai tālruni, ja būs vēlēšanās attiecības uzturēt un sarunāt tikšanos („randiņu”),
4) piedalīšanās drauga/draudzenes svinībās vai uzturēšanās viņa/viņa dzīvoklī vieš uzticību pret jebkuru cilvēku, kurš tajā atrodas;

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) iespējams, ka draugs/draudzene ir pats/pati nodomājusi attiecības ar nolūkoto pusi/meiteni turpināt un padziļināt, būtu nožēlojami būt trešajam – liekajam,
2) mazākas iespējas slēpt savus trūkumus, jo par tiem draugs/draudzene var izstāstīt.

5. Uz ielas, transportā (vilcienā, autobusā u.c.), veikalā

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocības
1) nejaušības faktors: tādas attiecības var izrādīties tīrā laimes spēle,
2) iespējams attiecības nekad vairs neturpināt, jo pastāv mazticama varbūtība vēl tikpat nejauši satikties vēlreiz,
3) var gadīties situācijas, kurās iespējams novērtēt noskatītā cilvēka izpausmes, labās vai sliktās īpašības, piemēram, strīdā pie letes veikalā vai komunikācijā (iesējams – konfliktā) ar kontrolieriem transporta līdzeklī, ja izrādās, ka nav samaksāts par braucienu vai gluži pretēji: situācijā, kad kāds izdara pakalpojumu uz ielas vai transportā vecam cilvēkam, mātei ar bērnu, invalīdam, tas liecina par šī cilvēka augstvērtīgajām morālajām īpašībām;

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) nav iespējas neko par nejauši sastaptu svešu cilvēku zināt,
2) no pāris kopā pavadītajām minūtēm vai stundām braucot transportā nevar spriest par cilvēku,
3) var gadīties ļoti nepatīkama turpmākā pieredze, tāpēc vislabāk nedot nepazīstamam cilvēkam savu tālruni un adresi, vēl sliktāk – piekrist randiņam,
4) nav iespējams pārbaudīt pretējās puses teiktā patiesību, tāpēc var iekrist lamatās, ļaunu cilvēku vai vienkārši uzmācīgā sabiedrībā, no kuras būs grūti tikt vaļā, ja viņi uzzinās adresi vai tālruni (šajā ziņā vienīgais, ko vēl varētu atļauties iedot nejauši iepazītam cilvēkam no personiskās informācijas, ir e-pasta adrese).

6. Publiskā pasākumā (TV šovā, sporta spēlē)

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocības
1) parasti kopējā jautrības gaisotnē un spēcīgu emociju virpulī ir vieglāk pārvarēt kautrību,
2) emocionālajā pacēlumā un spontānajās izpausmēs var labi atklāties cilvēka raksturs, temperaments,
3) situācijā, kad visiem it kā „noņemtas bremzes”, parasti atklājas arī cilvēku uzvedības ēnas puses, pārmērīgas dusmas par zaudējumu sporta spēlē, rupjības valodā; nereti pārmērīga alkohola lietošana pirms publiskiem sporta pasākumiem vai šoviem norāda, ka tā jau ir kļuvusi jaunietim par nopietnu problēmu, tāpēc uz šādu novērojumu pamata var izdarīt secinājumus: ir vai nav vērts iepazīties, turpināt attiecības, vai – nē, ja iepazīšanās jau ar notikusi;

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) cilvēki, kurus pirmo reiz ieraugām kādā publiskā pasākumā, mums ir pilnībā sveši, no dažām kopā pavadītām stundām nav iespējams izveidot adekvātu priekšstatu,
2) pastāv risks iepazīties ar absolūti nepiemērotu cilvēku, emocionāli nenosvērtu, vulgāru, vieglprātīgu, ar alkohola problēmām,
3) jāuzmanās spēcīgu emociju virpulī un masu psihozē pazaudēt veselo saprātu un nepiekrist rīcībai, ko vēlāk varbūt nāksies nožēlot (ir zināmi gadījumu, kad sporta fanu pūlī, piemēram, izraisās nekārtības, tiek pastrādāti noziegumi, tiek lietotas narkotikas un ir upuri).

7. Darbā.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocības
1) darba kolēģi parasti nav nejauši garāmgājēji, mazāks risks sastapties ar apzināti ļauniem nolūkiem saskarsmē,
2) darbā vislabāk izpaužas cilvēka raksturs, spējas, īpašības, tāpēc var labi apsvērt visus ‘par’ un ‘pret’ personiskam kontaktam, pirmajam randiņam,
3) ir daudz laika un iespēju saskarsmei veicot kopīgus uzdevumus, var iepazīties palūdzot padomu un palīdzību vai savukārt palīdzot citam;

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) publiskums, parasti attiecības darba vietā visiem ir kā uz delnas,
2) nopietnas attiecības un problēmas tajās var atstāt iespaidu uz darba pienākumu veikšanu, varbūt pat paralizēt to, un radīt nepieciešamību šo darba vietu pamest,
3) ja attiecību partneris ir priekšnieks vai padotais, tas var radīt problēmas gan savstarpējās attiecībās, gan kaitēt darbā, gan pievērst citu darba kolēģu uzmanību un pat izsaukt nosodījumu, tāpēc personiskās attiecības un tikšanās ieteicams veidot ārpus darba laika.

8. Amatieru mākslas (kora, deju kolektīva utml.) vai sporta kolektīvā

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Priekšrocības
1) uzreiz jau skaidrs, ka ir vismaz viena kopīga aizraušanās (kordziedāšana, deja vai tml.), tātad ir par ko runāt,
2) piedaloties nodarbībās var pietiekami labi novērot un izvēlēties to personu, kura vislabāk patīk – lai iepazītos,
3) līdztekus ikdienas nodarbībām, ir koncerti, braucieni, pat visai ilgstoši koncertceļojumi, kuros rodas iespēja un laiks iepazīties, nereti – dalībnieku dzimšanas dienas svinībās – apsveicot noskatīto pusi vai meiteni – var uzsākt sarunu un sākt veidot attiecības,
4) ar izvēlēto pirmās tikšanās partneri nav jāsaskaras ik dienu (kā skolā vai darbā), neveidojas rutīna, tomēr tas nav pilnīgi svešs cilvēks, tāpēc attiecības var veidot drošāk;
5) ar deju partneri saskarsme ir pat ļoti cieša, tādējādi var novērtēt viņa spējas, raksturu, izveicību, mazāk tas attiecas uz kori, ansambli, individuāla rakstura sporta veidu.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Riski
1) ievērojama konkurence – ar skaistāko meiteni vai simpātiskāko puisi parasti vēlēsies iepazīties daudzi/daudzas ;
2) visai drīz attiecības kļūs zināmas visam kolektīvam, mazākas iespējas tās noslēpt.

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā? Jebkuram cilvēkam, šobrīd šai pasaulē, trūkst vienkāršas cieņas, mīlestības, labvēlības, patiesuma, spējas uzticēties kādam, un tieši tāpēc, sajūtot pret sevi nemākslotu, patiesu labvēlību, cilvēki vienmēr vēlēsies turpināt kontaktēties. Un, ja tu rīkosies tā, tu atradīsi gan jaunus, interesantus draugus. Un pienāks diena, kad tā būs arī tavas dzīves mīlestība!

Papildinu ar dažiem ieteikumiem, kas attiecas uz Tinder

– Nodefinē, ko tu meklē? Vīrieti vai sievieti sarakstei, seksam, ilgstošām attiecībām utt.

– Nodefinē savas prioritātes – apģērbs, mati, intelekts, hobijs utt. Kas ir Tavs, teiksim, fetišs! Kas potenciālā kandidāta foto varētu būt izšķirošais izvēles faktors? Man patika izvēlēties vīriešus, kas atrodas kaut kur dabā – pēc attēla var spriest, ka viņš daudz laika pavada pastaigās, pārgājienos, skrējienos, peldēs utt. dabā. Dabas bērns.

Bet ne tie vīrieši, kas ar alus skārdeni rokās nejauši iekrituši piemājas dīķī. Arī tādu komisku reprezentatīvu foto netrūkst.

– Rēķinies, ka Tinder būs ĻOTI DAUDZ cilvēku, kas Tev neder

-Izvēlies kvalitatīvus 2-3 foto, ar ko Tu piesaistīsi atbilstošu variantu. 1 bilde par Tevi neradīs iespaidu, bet vairāk par 3 radīs sajūtu, ka esi pārcentusies.

– Vēstījums jeb bio. Noteikti iesaku šeit kaut ko ierakstīt – kas Tevi raksturo un ar ko esi atšķirīga/s no citiem. Ko meklē? Bio ļoti palīdz atsijāt graudus no pelavām. Cilvēki nereti te iekopē populārus citātus no interneta, bet tas taču ir tik garlaicīgi un pie tam vēl pastāv iespēja, ka tādu citātu uziesi vēl kādā profilā. Meh… tas norāda uz paviršību jau pašā startā. Esi radošs/a un vienlaikus lakonisks/a! Memuārus nav nevienam laika lasīt.

– Smaidi! – Esi godīgs/a, arī šis ir ļoti svarīgi, lai netērētu savu un kandidātu dārgo laiku- Atseko, ja match tev neder. Bez žēlastības vai naivām cerībām

– Netver personiski, ja atseko tev. Tinder ir iespaidīga datu bāze, gan arī Tev paveiksies

– Norādi to vienu dziesmu, kas Tev patīk. Kas zina, varbūt tas ir labs iemesls uzsākt sarunu. Kopīga mākslas vērtību izpratne var līdzēt atrast TO ĪSTO MATCH!

– Nesavieno ar Instagram. Tie, kas norāda saiti uz insta profilu, man rada iespaidu, ka meklē sev jaunus sekotājus. Lai paliek intriga.

– Pāri visam, dod priekšroku iepazīšanās reālajā dzīvē!

Vai sieviete un vīrietis var iepazīties internetā?

Hits: 117

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *