Kā atgūt pārmaksātos nodokļus!
pārmaksātie nodokļi

Kā atgūt pārmaksātos nodokļus!

Kā atgūt pārmaksātos nodokļus!Kā atgūt pārmaksātos nodokļus, ja nav iespēja iesniegt ienākumu deklarāciju elektroniski?

Kā zināms, sākot ar 1.martu iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2022. gadu. Viena daļa Latvijas iedzīvotāju, nemaz nezina, kā tādi eksistē! Jo tas viss ir neloģiski, parastam iedzīvotājam, tas nav saprotams. Kāpēc vajag ieturēt? Ja tik un tā tūlīt atmaksā. Priekš kam, viss tas, ļembasts? Paskaidrojiet, lūdzu, man muļķim, kāds!

Iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, var iesniegt deklarācijas trīs mēnešu laikā, līdz pat 1. jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā. Ikviens ir aicināts iesniegt deklarāciju elektroniski, Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā vai tuvākajā VPVKAC

Kā atgūt pārmaksātos nodokļus! VID tīmekļvietnes sadaļā “ Gada ienākumu deklarācija ” ir pieejama video pamācība, semināra ieraksts un citi palīgmateriāli deklarācijas iesniegšanai.

Primāri iedzīvotāji ir aicināti iesniegt deklarāciju elektroniski Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). 

Video pamācība

Taču iedzīvotājiem, kam nav iespēju piekļūt datoram un internetam, kā arī, ja nav pietiekamu prasmju vai pieredzes EDS lietošanā, valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros ir pieejams e-pakalpojums “Gada ienākumu deklarācijas pieņemšana”. VPVKAC tīkls tādējādi atbalsta VID, uzņemoties veikt klientu atbalstu. Lai saņemtu šo pakalpojumu, cilvēkam jāierodas kādā no VPVKAC, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

Kā atgūt pārmaksātos nodokļus! Ar VPVKAC sarakstu un atrašanās vietām var iepazīties ŠEIT, vai arī interesējoties savā pašvaldībā. 

Klientam, ierodoties VPVKAC,

jāaizpilda un jāiesniedz darbiniekam rakstveida atļauja jeb speciālpilnvara konkrētā pakalpojuma pieteikšanai. Tādējādi pats klients nekļūst par EDS lietotāju, bet klienta vārdā šo pakalpojumu, proti – gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu EDS, veic pilnvarotais VPVKAC darbinieks.

Turpat uz vietas, ja klients izmanto personas apliecību (eID karti) vai internetbanku, un māk rīkoties ar datoru, VPVKAC piedāvā klientam ar datoru un internetu aprīkotu darba vietu, kur klients pats var pieslēgties EDS un iesniegt gada ienākumu deklarāciju, izmantojot savus autentifikācijas līdzekļus. VPVKAC darbinieks sniegs papildu konsultācijas, ja tādas būs nepieciešamas.

“Klientu apkalpošanas centri ir būtisks saskares punkts starp iedzīvotājiem un valsti. Laikā, kad straujiem soļiem attīstās digitālā vide, nedrīkst aizmirst par tiem, kas digitālos rīkus nepārvalda, vienlaikus iespējami atvieglot komunikāciju ar valsti. VPVKAC tīkls ir valsts spertais solis tuvāk tās iedzīvotājiem,” tā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks.

VPVKAC ir lielākais klientu klātienes apkalpošanas tīkls valstī, kuru pārvalda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tīkls kalpo par nozīmīgu saskares un atspēriena punktu iedzīvotāju dažādu situāciju risināšanai un jautājumu skaidrošanai. 

Šajā gadā /2023.g/ plānots pakāpeniski paplašināt teritoriālo vienoto klientu apkalpošanas centru pieejamību, lai iedzīvotāji var saņemt sev interesējošus pakalpojumus iespējami tuvu savām mājām, kā arī papildināt esošo pakalpojumu grozu – šobrīd VPVKAC apkalpo 13 valsts iestādes, atbalstot 97 pakalpojumu pieteikšanu.

onkulītis rēķina, ienākumu deklarāciju
onkulītis rēķina

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) trešdienas /1. marta/ rītā iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits pārsniedzis 100 000!

Kā atgūt pārmaksātos nodokļus! VID pārstāvji informēja, ka trešdien pirmajās 30 minūtēs tika iesniegti teju 9000 deklarāciju, pirmajā stundā Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits sasniedza 15 992, plkst.7 bija iesniegtas 80 205 deklarācijas, bet plkst.8 – 99 572 deklarācijas.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme trešdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka trešdien pirmajās stundās ir iesniegti gandrīz 10% no visām plānotajām gada ienākumu deklarācijām.

Viņa arī atzīmēja, ka EDS darbojas visu laiku, taču brīdī, kad tai ir pieslēdzies ļoti liels skaits lietotāju, sistēma neļauj pievienoties jauniem lietotājiem. “Iedomāsimies telpu, kurā jau ir iekšā 15 000 cilvēku. Tajā brīdī neviens vairs netiek ielaists, bet kad kāds iziet ārā, tad ienāk nākamais,” teica Jaunzeme.

Kā atgūt pārmaksātos nodokļus!

Views: 64

Comments

Vaughn
05.12.2023 at 17:51

Hello tto all, how iis the whole thing, I think
every one iss getting more from this website, and your
views aree fastidious in support of new people.

Feel free too surf to my blog post Sites.Google.comComments are closed.